Mozilla przedstawia plany rozwoju Firefoksa w 2012 roku

Zeszły rok upłynął pod znakiem przyspieszonych wydań Firefoksa, który osiągnął już teraz 11 generację. Wygląda na to, że przyspieszony rytm wydań sprawdził się, a Mozilla zamierza jeszcze śmielej ubogacać w funkcje przyszłe wersje Firefoksa. Robert Nyman z Mozilli zarysował szczegóły planów dotyczących nowych opcji przeglądarki, które mają zostać dodane w 2012 roku.

Z artykułu Nymana wynika na przykład, że zmiany dotkną numeracji wydań przeglądarki. Kolejne wydania Firefoksa nie są istotne dla użytkowników, jednak mają kluczowe znaczenie dla programistów. Problemem są w tym przypadku niekompatybilne API, a kolejny numer wydania jest jasnym sygnałem, że mamy do czynienia z osobnym wydaniem, a nie podwydaniem lub aktualizacją. Z punktu widzenia brandingowego, Firefox będzie bardziej podobny do Chrome - klient otrzyma po prostu Firefoksa, bez większego nacisku na numer wersji - raczej na ciągłość wydań.

Wśród funkcji, których wydanie planowane jest na rok 2012, znajdziemy kilka, które wprowadzono już w Firefoksie 11. Należy do nich synchronizacja dodatków. Kolejną zaletą będą tzw. ciche aktualizacje przeglądarki. Funkcja ta ma się rozpocząć w Firefoksie 13 i będzie pobierać aktualizacje do przeglądarki w tle.

Reklama

W roku 2012 pojawią się takie funkcje jak WebRTC, która pozwoli na pełną komunikację audio, wideo i danych między dwoma przeglądarkami. Nyman stwierdza: "Konsekwencje tej propozycji są ogromne i umożliwią wiele ciekawych rozwiązań komunikacyjnych czasie rzeczywistym. M.in. wzbogacone doświadczenie gier internetowych".

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Firefox | Mozilla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy