Nowa seria produktów Microsoft Surface - Pro 6, Laptop 2 i Studio 2

Microsoft zaprezentował serię produktów z rodziny Surface. Oprócz nowych komputerów przenośnych, Surface Pro 6 i Surface Laptopa 2, wśród premier pojawił się nowy komputer Surface, a nawet... bezprzewodowe słuchawki.

Surface Pro 6

Surface Pro 6 to najpotężniejszy Surface Pro w historii Microsoft. Napędzany przez procesory Intel Quad Core ósmej generacji. Nowy Surface Pro 6 jest o ponad 67 proc. szybszy niż jego bezpośredni poprzednik, czyli piąta generacja Surface Pro. Microsoft przeprojektował nowe urządzenia Surface w taki sposób, by stały się jeszcze bardziej wydajne.

- Projektując Surface, każdorazowo robimy to dla ludzi, którzy mają odwagę marzyć o najśmielszych rzeczach i chcą osiągać więcej. Projektując te produkty, myślimy o każdym ich szczególe: wzornictwie urządzenia, wydobywającym się z niego dźwięku, każdej tworzącej ten sprzęt linii, o wykończeniu i o odczuciach, jakie będą towarzyszyły ich użytkownikom. Wreszcie, tworzymy te urządzenia tak, aby współbrzmiały z naszymi doświadczeniami w zakresie oprogramowania i sztucznej inteligencji - mówi Panos Panay, Chief Product Officer w Microsoft. W Surface Pro 6 zagości ekran dotykowy, wykonany w technologii PixelSense.

Reklama

Najtańsza konfiguracja to Intel Core i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD, a jej cena wynosi 899 dol.

Surface Laptop 2

Zaprezentowany podczas konferencji Microsoft Surface Laptop 2 zapewnia przede wszystkim wzrost wydajności względem jego poprzednika: urządzenie jest o 85 proc. szybsze niż oryginalny Surface Laptop. Dzieje się tak głównie za sprawą zastosowania procesorów Intel Quad Core ósmej generacji. Sprzęt korzysta z ekranu dotykowe PixelSense i klawiaturę Type Cover z gładzikiem, by się o tym przekonać.

 Nowa generacja Surface Pro zapewnia równowagę pomiędzy designem i wydajnością, a mobilnością i czasem pracy na baterii, która na pełnym ładowaniu pozwala na 14,5 godziny ciągłej pracy.

Najtańsza konfiguracja to Intel Core i5, 8 GB RAM, 128 GB SSD, a jej cena wynosi 999 dol.

Surface Studio 2

Surface Studio 2 to najpotężniejszy komputer z rodziny Surface, jaki kiedykolwiek powstał. Został stworzony z myślą o twórcach, którzy potrzebują zaawansowanych urządzeń o wysokiej wydajności, pracujących szybko nawet w sytuacjach największego obciążenia procesora i karty graficznej. Osoby, które korzystają z Surface Studio, potrzebują bezkompromisowej wydajności, zwłaszcza w kontekście graficznym. Dlatego Surface Studio 2 otrzymał układ graficzny nowej generacji Pascal oraz o 50 proc. szybszy GPU niż jego poprzednik.

Studio 2 ma ekran o przekątnej 28 cali, rozdzielczości 4500 na 3000 pikseli, a w  środku znajdziemy procesor Intel Core i7 i 16 lub 32 GB RAM.

 Ulepszeń doczekał się również nowy ekran w Surface Studio 2. Teraz stał się o 38 proc. jaśniejszy, usprawnienia doczekał się także kontrast - teraz jest o 22 proc. wyższy w stosunku do ekranu poprzednika. Dzięki temu wszystko, cokolwiek powstanie na Surface Studio, wygląda po prostu niesamowicie. Idealnym kompanem dla tego komputera jest oczywiście Surface Pen, rozpoznający 4096 poziomów nacisku, kąt pochylenia nadgarstka, a także cieniowanie i szkicowanie, z natychmiastowym skutkiem przenosząc efekty pracy użytkownika na ekran. 

Data premiery nie została podana. Najniższa cena Studio 2 to około 3500 dol.

Słuchawki Surface Headphones

Podczas konferencji Microsoft zaprezentował nowe akcesorium: bezprzewodowe słuchawki Surface Headphones, które w opinii ekspertów firmy były brakującym elementem w rodzinie urządzeń Surface. Ich najważniejszym wyróżnikiem jest fakt, że zostały wyposażone w 13-stopniowy mechanizm redukcji szumów i 8 mikrofonów kierunkowych.

Wprawdzie słuchawki Surface Headphones zostały zoptymalizowane głownie z myślą o urządzeniach z linii Surface, to jednak z powodzeniem parują się również z dowolnym urządzeniem obsługującym technologię Bluetooth, umożliwiając swobodne przełączanie pomiędzy komputerem a telefonem jako głównym źródłem dźwięku.

Słuchawki będą sprzedawane za około 350 dol.


INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy