Reklama

Nowa wersja przeglądarki Firefox

Mozilla wydała finalną wersję przeglądarki Firefox 7.0 na platformy Windows, Mac, Linux oraz Android.

Firefox 7.0 bardziej efektywnie zarządza pamięcią (nawet do 30 proc. mniejsze zużycie w porównaniu do poprzednich wersji), co w znaczącym stopniu wpływa na szybkość otwierania nowych kart, reakcji na klikanie poleceń w menu oraz przycisków w witrynach internetowych.

Nowa wersja przeglądarki to także nowe narzędzia ułatwiające programistom tworzenie szybszych aplikacji. Zaktualizowana technologia Canvas z akceleracją sprzętową przyspiesza animacje HTML5 oraz gry w Firefoksie. Pozwala to programistom na budowę bardziej innowacyjnych i interaktywnych aplikacji, jak np. "Angry Birds" czy "Runfield".

Przeglądarka wspiera też nowe API od W3C, przeznaczone do mierzenia czasu oczekiwania na otwieranie stron WWW. Umożliwia to programistom pomiar czasu wczytywania stron oraz nawigacji na witrynach, w odniesieniu do prędkości łącza, ruchu na stronie i innych czynników. Dzięki API programiści mogą zdalnie testować interakcje użytkownika z witryną, co w konsekwencji pozwoli na szybkie i sprawne optymalizowanie stron i aplikacji internetowych pod kątem różnych użytkowników.

Reklama

Forefox 7.0 przeznaczony na Androida wspiera API, które pomogą programistom budować bogate, innowacyjne strony i aplikacje internetowe. WebSockets API przyspiesza komunikację pomiędzy Firefoksem, a serwerami sieciowymi, co ułatwi programistom budowanie bardziej dynamicznych aplikacji sieciowych, takich jak komunikatory internetowe oraz interaktywne gry w technologii HTML5, jak np. Angry Birds.

Dodatkowo mobilna wersja przeglądarki dodaje popularne funkcje, które pozwalają szybciej surfować po mobilnej sieci. Użytkownicy mogą teraz skopiować tekst ze strony i wkleić go do e-maili, formularzy stron oraz aplikacji, które wykraczają poza ramy przeglądarki, jak np. wiadomości SMS.

Najnowszą wersję Firefoksa na Androida można pobrać z Android Marketu. Użytkownicy z zainstalowaną poprzednią wersją, otrzymają powiadomienie o możliwości aktualizacji do najnowszej wersji.

Przeglądarka jest też dostępna w serwisie PC Format - Pobierz najnowszą wersję Firefoksa

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Android | Firefox | przeglądarka internetowa

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy