Reklama

Nowe MacBooki Pro z układami Haswell już we wrześniu

Już we wrześniu na rynku mają pojawić się nowe MacBooki Pro z procesorami Haswell. Komputery będą oferować znacznie dłuższe czasy pracy na baterii.

Firma Apple w czerwcu zaprezentowała MacBooki Air oparte na najświeższej platformie Intela - Haswell. Mimo oczekiwań konsumentów, MacBooki Pro zostały niezmienione. Teraz jest już niemal pewne, że maszyny zostaną odświeżone we wrześniu.

Procesory Haswell oznaczają nie tylko większą wydajność, ale i znacznie lepszą (nawet dwukrotnie w porównaniu do obecnych modeli) żywotność baterii. Przesiadka na układy Haswell MacBookom Air wyszła na dobre - 11-calowy Air pracuje na baterii do 9 godzin (poprzednik tylko 5), a 13-calowa maszyna wytrzymuje aż 12 godzin (w porównaniu do 7).

Poza zmienioną specyfikacją techniczną, nowe MacBooki Pro nie będą różnić się niczym szczególnym od poprzedników. Obudowa komputerów pozostanie niezmieniona, a w sprzedaży nadal będą dostępne zarówno modele z ekranami Retina, jak i bez nich.

Z raportu serwisu VR-Zone wynika, że do zakładów montażowych już zaczęły napływać komponenty do nowych MacBooków Pro, a sprzedaż gotowych modeli ma wystartować we wrześniu. Wielce prawdopodobne, że nowe MacBooki Pro zostaną zaprezentowane światu na tej samej konferencji, co kolejna generacja iPhone'a.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama