Nowe MacBooki Pro z układami Haswell już we wrześniu

Już we wrześniu na rynku mają pojawić się nowe MacBooki Pro z procesorami Haswell. Komputery będą oferować znacznie dłuższe czasy pracy na baterii.

Firma Apple w czerwcu zaprezentowała MacBooki Air oparte na najświeższej platformie Intela - Haswell. Mimo oczekiwań konsumentów, MacBooki Pro zostały niezmienione. Teraz jest już niemal pewne, że maszyny zostaną odświeżone we wrześniu.

Procesory Haswell oznaczają nie tylko większą wydajność, ale i znacznie lepszą (nawet dwukrotnie w porównaniu do obecnych modeli) żywotność baterii. Przesiadka na układy Haswell MacBookom Air wyszła na dobre - 11-calowy Air pracuje na baterii do 9 godzin (poprzednik tylko 5), a 13-calowa maszyna wytrzymuje aż 12 godzin (w porównaniu do 7).

Poza zmienioną specyfikacją techniczną, nowe MacBooki Pro nie będą różnić się niczym szczególnym od poprzedników. Obudowa komputerów pozostanie niezmieniona, a w sprzedaży nadal będą dostępne zarówno modele z ekranami Retina, jak i bez nich.

Z raportu serwisu VR-Zone wynika, że do zakładów montażowych już zaczęły napływać komponenty do nowych MacBooków Pro, a sprzedaż gotowych modeli ma wystartować we wrześniu. Wielce prawdopodobne, że nowe MacBooki Pro zostaną zaprezentowane światu na tej samej konferencji, co kolejna generacja iPhone'a.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: macBook | Intel | Haswell | Laptop | retina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama