Nowości ze sprzętu gamingowego - sprawdź co polecamy!

Gracze w ostatnich miesiącach nie mogą narzekać. Producenci sprzętu gamingowego informują o kolejnych premierach, a pojawiające się na rynku podzespoły i akcesoria przenoszą rozgrywkę na zupełnie nowy poziom. Na co powinni zwrócić uwagę gracze w najbliższym czasie? Oto polecane sprzęty i części do gamingowych PC.

Słuchawki uRage SOUND Z 700 7.1

Marka uRage wypuściła słuchawki dla graczy, które zapewniają wirtualny dźwięk przestrzenny. Niskie, głębokie tony oraz wysokie, wyraźne odgłosy są podkreślane poprzez drgania wytwarzane przez silniczki, wbudowane w słuchawki. Dzięki temu rozgrywka jest jeszcze bardziej emocjonująca.

Słuchawki SOUND Z 700 7.1 posiadają kabel o długości 220 cm, dlatego dają graczom pełną swobodę ruchu. Przewód jest otoczony osłoną z tkaniny, która zabezpiecza kabel przed uszkodzeniem. Dodatkowo na przewodzie umieszczono regulację głośności, wyciszenie mikrofonu oraz przełącznik drgań, co ułatwia sterowanie ustawieniami słuchawek.

Atutem słuchawek gamingowych SOUND Z 700 7.1 jest podświetlenie RGB. Dzięki niemu sprzęt ma agresywniejszy wygląd, który świetnie wpisuje się w gamingową stylistykę. Takie wzornictwo doceniają zwłaszcza użytkownicy, którzy prowadzą streaming.

Inne modele słuchawek dla graczy znajdziesz na https://www.komputronik.pl/search-filter/8077/sluchawki-dla-graczy.

Karty graficzne NVIDIA i AMD

Jeśli chodzi o sprzęt gamingowy, szczególne miejsce zajmują w nim karty graficzne. Dzięki nim gry działają płynnie, a obraz na ekranie komputera jest realistyczny. W ofercie https://www.komputronik.pl/category/13186/sprzet-gamingowy.html znajdują się komputery z najnowszymi układami od NVIDIA i AMD. Producenci skupili się na maksymalnym podniesieniu naturalności obrazu w grze za pomocą ray tracingu.

NVIDIA przygotowała dla graczy karty graficzne z serii GeForce RTX 3000. Najmocniejszy układ RTX 3090 kosztuje ponad 7000 złotych. Karta posiada 10 496 jednostek CUDA oraz pamięć 24 GB GDDR6X 384-bit. Zgodnie z zapowiedziami producenta układ powinien działać niezawodnie po uruchomieniu gier 8K. Model GeForce RTX 3080 cechuje się mniejszą wydajnością, jednak wciąż jest dwukrotnie silniejszy od swojego poprzednika GeForce RTX 2080. Cena układu wynosi niecałe 3300 złotych. Co ciekawe, nową serię kart graficznych Nvidia zaprezentowano w ramach pokazu rozgrywki z Cyberpunk 2077. Tym samym premiera układu miała polski akcent.

AMD zaprezentowało natomiast karty z serii RX 6000. Radeon RX 6000 posiada aż 3 wentylatory i 8-pinowe złącze zasilania. Bazę dla układu stanowi architektura RDNA 2, a specyfikacja powinna pozwolić na komfortową grę w rozdzielczości 4K.

Klawiatura z wbudowanym ekranem

Na koniec - ciekawostka. Klawiatury gamingowe z oferty https://www.komputronik.pl/search-filter/6569/klawiatury-dla-graczy zwykle mają podobny układ z dodatkowymi klawiszami i stylowym podświetleniem. Kreatywność graczy jest jednak niemalże nieograniczona, dlatego nawet prosta z pozoru klawiatura w ich rękach znajduje nowe zastosowanie.

Klawiatura SteelSeries Apex 7 TKL posiada wbudowany ekran, który służy do wyświetlania aktywnych funkcji, odtwarzania gifów i wideo. Użytkownicy postanowili jednak uruchomić na nim grę. Dzięki temu wyświetlacz OLED w klawiaturze posłużył jako lustrzane okno dla monitora gamingowego komputera. Tym samym, użytkownicy modelu SteelSeries Apex 7 TK udowodnili, że w świecie gier komputerowych jest jeszcze wiele do zrobienia. Producenci sprzętu gamingowego mogą stworzyć w przyszłości liczne innowacje, do projektowania których zainspirują ich sami gracze.

Nowinki dla graczy - na co jeszcze zwrócić uwagę?

W najbliższym czasie gamerzy będą mogli uzupełnić stanowisko do gier o nowy mikrofon Razer. Niewielkie urządzenie o prostej budowie zapewnia wysoką jakość dźwięku przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Mikrofon usuwa szumy z otoczenia, dlatego dźwięk jest wyraźny i klarowny. Sprzęt sprawdzi się zarówno podczas rozmów z innymi graczami jak i w trakcie prowadzenia streamingu streamingu, dlatego odpowiada na potrzeby wielu różnych użytkowników. Cena mikrofonu wynosi zaledwie 50 dolarów.

materiały promocyjne partnera
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy