Pogłoski na temat MacBooków i iPadów

Tajwański serwis DigiTimes informuje, że fabryka laptopów Quanta, otrzymująca od Apple regularne zlecenia, będzie montować MacBooki z 11,6-calowymi wyświetlaczami. Quanta podpisała podobno z koncernem z Cupertino kontrakt na budowę 400 do 500 tysięcy urządzeń.

Firma Steve'a Jobsa sprzedawała dotychczas iBooki i PowerBooki z ekranami 12-calowymi. W przypadku MacBooków najmniejsza przekątna matrycy wynosi obecnie 13,3 cala. Informator serwisu nie wspomina, o który wariant notebooka chodzi; ultralekki i ultrapłaski MacBook Air od dawna nie był poddawany renowacji.

Słychać również pogłoski na temat mniejszego iPada. Portal shanzai.com dowiedział się od osób związanych z innym podwykonawcą Apple - firmą Foxconn - że powstaje 7-calowa odmiana tabletu: "Takie urządzenie się pojawi; jeśli chodzi o cykl konstrukcyjny, jest on w bardzo zaawansowanym stadium - tak naprawdę to ukończony produkt. Dotychczas ukazało się co najmniej pięć prototypów mających zapobiec przedwczesnemu ujawnieniu wyglądu tabletu następnej generacji. Ostateczny projekt przypomina bardziej iPhone'a 4 niż oryginalnego iPada".

Reklama

Serwis nie podaje, czy rzekomy 7-calowy iPad będzie wyposażony w przednią kamerę pozwalającą prowadzić wideorozmowy. Plotki na temat mniejszego, lżejszego i tańszego iPada pojawiły się krótko po kwietniowej premierze urządzenia. Potwierdzenia ze strony Apple nie należy raczej oczekiwać - koncern tylko w wyjątkowych sytuacjach wypowiada się o przyszłych produktach przed ich oficjalną prezentacją.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: serwis | Apple | pogłoski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy