Przełomowe komputery przenośne Toshiby

Pierwszy laptop Toshiba pojawił się na rynku dokładnie 25 lat temu. Z tej właśnie okazji Toshiba wprowadza na rynek trzy modele: AC100, Libretto W100 i Portégé R700. Każdy z tych komputerów jest na swój sposób przełomowy.

Gdzie dwóch się bije, tam Toshiba podąża własną drogą, prezentując unikalne konstrukcje będące innowacyjnym zwieńczeniem swej obecności na rynku komputerów przenośnych.

AC100 - połączenie smartfona z laptopem

Najnowszy model laptopa Toshiba AC100 oparty o platformę Google Android pokonuje bariery jakie niesie korzystanie z internetu na telefonie komórkowym. Laptop został wyposażony m.in. w procesor NVIDIA Tegra 250 Mobile Processor, system operacyjny Google Android, pamięć RAM do 512 MB, 10-calowy ekran wysokiej jakości oraz pełnowymiarową klawiaturę. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej a także w wybranych modelach modem 3G.

Urządzenie uruchamia się natychmiast po włączeniu zasilania, waży zaledwie 900 gramów i może pracować do 7 dni bez konieczności ładowania baterii. Dzięki wykorzystaniu otwartej platformy użytkownik posiada dostęp do produktów i aplikacji, narzędzi a także gier wytworzonych przez największą na świecie społeczność. Ponadto w modelu AC100 zainstalowano szybki i odporny na wstrząsy dysk SSD, który chroni dane w momencie uszkodzenia komputera.

Reklama

Model laptopa AC100 w standardzie został wyposażony m.in. w program Documents To Go (do przeglądania i edytowania dokumentów Microsoft Office), przeglądarkę Opera Mobile oraz multimedialny program - Toshiba Media Player. Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym lub pomarańczowym.

Nowatorskie urządzenie będzie dostępne na naszym rynku w trzecim kwartale tego roku. W Polsce komputery AC100 objęte są dwuletnią gwarancją.

Konfiguracja:

- Procesor NVIDIA Tegra 250 Mobile (1GH, ARM),

- Platforma Google Android 2.1,

- Pamięć RAM: 512 MB DDR2 (333 MHz),

- Dysk twardy do 32GB SSD,

- TruBrite,

- Bluetooth,

- USB , Mini USB, Card Reader, HDMI,

- Kamera 1, 3 MPixel oraz zintegrowany mikrofon.

Dwuekranowy tablet - Libretto W100

Libretto W100 waży w zależności od baterii - od 700 do 850 gramów i dzięki temu jest jednym z najlżejszych komputerów PC. Dwuekranowy W100 posiada wbudowany dysk SSD o pojemności 62GB, 2GB pamięci RAM, moduł sieci bezprzewodowej lub modem 3G, kamerę, zainstalowany system Windows 7 Home Premium i co najważniejsze dwa 7-calowe dotykowe ekrany LCD.

Właśnie te dwa dotykowe ekrany rewolucjonizują korzystanie z komputera. Dzięki nim można łatwo zarządzać danymi, rozszerzać obraz z górnego ekranu na oba tak by mieć większy widok całości. Dolny ekran może służyć jako pełnowymiarowa klawiatura. Po obróceniu urządzenia o 90 stopni W100 może być wykorzystywany jako czytnik e-booków. Użytkownik z łatwością może przeciągać palcem dokumenty czy ikony z jednego ekranu na drugi. Laptop posiada jedynie 4 przyciski. Jest tak mały i poręczny, że można go zabrać praktycznie wszędzie.

Dotykowe funkcjonalności jakie oferuje system Windows 7 to nie wszystko. Toshiba dodała kilka dodatkowych elementów, które pozwolą na łatwe zarządzanie sprzętem. Na przykład aplikacja Toshiba Life Space pozwalająca na szybsze uzyskiwanie dostępu do ulubionych funkcji.

Konfiguracja

- Intel Pentium U5400,

- System operacyjny Windows 7 Home Premium,

- Pamięć RAM: do 2 GB DDR3,

- Dysk twardy do 62 GB SSD,

- Dwa 7-calowe ekrany dotykowe,

- WLAN, Bluetooth, EDR, Mobile Broadband,

- USB 2.0,

- Webcam,

- Aplikacja Toshiba LifeSpace,

- Toshiba Media Controller.

Toshiba Portégé R700 i Satellite R630

W zależności od konfiguracji model R700 może być wyposażony w procesor Intel Core i5, i3 lub i7 oraz system operacyjny Microsoft Windows7 Professional. Ultralekka obudowa mieści pamięć RAM do 8 GB oraz optyczny dysk twardy do 500 GB i porty HDMI i USB. Ponadto komputer został wyposażony w najnowocześniejszy system chłodzący, który pozwolił zmieścić potężne parametry w tak małej obudowie.

13-calowy Portégé R700 o grubości niespełna 2 cm i wadze około 1, 3 kilograma jest najlżejszym i najcieńszym w pełni wyposażonym laptopem dostępnym obecnie w Europie. Został stworzony do mobilnego trybu życia i świetnie sprawdza się w środowisku biznesowym. Przełomem jest wydajna bateria, która wytrzymuje do ośmiu godzin pracy.

Laptop Portege R700 będzie miał również swój odpowiednik w serii Satellite i będzie nim model R630 o parametrach technicznych porównywalnych do swojego biznesowego odpowiednika. Wersja Satellite R630 jest również wyjątkowo cienka i ultralekka, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w podróży.

Konfiguracja

- Procesor Intel Core i7, Core i5 i Core i3,

- Pamięć RAM do 8 GB,

- Dysk twardy do 500 GB lub 512 GB SSD,

- Ekran LED 13.3'' HD Toshiba TruBrite,

- Bluetooth,

- Porty USB 3.0 i HDMI.

Źródło informacji

Komputer w Firmie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy