Publiczna beta Windows 8 ujrzy światło dzienne w lutym

Podczas wrześniowej konferencji Build w ręce deweloperów została oddana bardzo wczesna wersja (określana mianem pre-beta) najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 8.

Wszyscy zastanawiają się czy plotki dotyczące premiery platformy potwierdzą się i faktycznie ostatecznie zadebiutuje w sierpniu 2012 roku. Kolejne informacje na ten temat pokazują progres w pracach koncernu z Redmond. Źródło zbliżone do Microsoftu przekazało redaktorom TheNextWeb wieści, że publiczna beta Windows 8 ujrzy światło dzienne w pod koniec lutego 2012 roku.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że beta Windows 8 ma być rzekomo gotowa na styczniowe targi CES 2012, co odbiega od informacji ujawnionych przez TNW. To z kolei może oznaczać, że prace nad Windows 8 wydłużą się i być może sierpniowa data rynkowej premiery systemu okaże się zbyt optymistyczna.

Na chwilę obecną nie wiadomo co tak naprawdę będzie w sobie zabierała beta Windows 8, a co za tym idzie - które funkcje będzie można już wtedy poznać i przetestować. Decyzję podejmą inżynierowie Microsoftu bliżej lutego. Wtedy to będą musieli przeanalizować co i na ile jest gotowe do premiery, a co jeszcze należy dopracować.

Reklama

Tu można pobrać Windows 8 Developer Preview

Windows 8 jest najbardziej oczekiwanym systemem operacyjnym na tablety mimo tego, że coraz mniej osób cierpliwie na niego czeka. W pierwszym kwartale 2011 roku było to 46 proc. badanych, w trzecim już tylko 25 proc. Tym bardziej, że - według ostatnich wieści - najbardziej wyczekiwanych tabletów z Windows 8 i czterordzeniową Tegrą 3 możemy się doczekać dopiero w 2013 roku... W zamian, przez pierwsze miesiące obecności Windows 8 na rynku, będziemy karmieni urządzeniami z procesorami Intela lub AMD, które słyną z krótkiej pracy na baterii.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama