Rewolucyjna funkcja w Windows 8

Choć wielu z nas dopiero niedawno przesiadło się na Windows 7, a inni jeszcze się nad tym zastanawiają, to w sieci coraz częściej pojawiają się informacje o kolejnej generacji tego systemu. Co tym razem wyciekło do blogów?

Pogłoski mówią, że nowy system operacyjny Microsoftu będzie mieć zintegrowany mechanizm wykonywania kopii bezpieczeństwa naszych danych.Dotychczasowe generacje Windows nie miały takiej funkcji bezpośrednio w systemie. Okienka mogły nam co prawda przypomnieć, że powinniśmy wykonać kopię, ale nie oferowały gotowego rozwiązania za pomocą którego moglibyśmy przeprowadzić proces od początku do końca.

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o usługach opartych na modelu chmury. Zazwyczaj chodzi o przechowywanie i gromadzenie danych zdalnie, w sieci oraz uruchamianie aplikacji bezpośrednio z internetu.

Reklama

Wspomniany wcześniej mechanizm do wykonywania kopii bezpieczeństwa w Windows 8 mógłby wykorzystywać właśnie taką chmurę. Nasze dane byłyby składowane na dedykowanym serwerze. Mówi się, że usługa byłaby realizowana w ramach platformy Windows Azure.

Nie wiemy jeszcze czy usługa będzie darmowa, czy może raczej płatna w modelu abonamentowym. skłaniam się raczej ku tej drugiej opcji - dobry i pewny backup zwykle wymaga nakładów finansowych.

Tak czy inaczej, wiele wskazuje na to, że Windows 8 będzie systemem bardzo mocno powiązanym z usługami sieciowymi. Ja sam nie jestem jednak przekonany do składowania własnych danych w internecie. A wy? Powierzylibyście swoje pliki Microsoftowi?

http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy