Rusza produkcja iPada 2

Po ciągnących się tygodniami domysłach konkretyzują się informacje odnośnie drugiej generacji iPadów. Jak twierdzi dziennik "The Wall Street Journal" powołujący się na dobrze poinformowane osoby, nowa seria tabletów Apple weszła już do produkcji. Urządzenie ma mieć wbudowaną kamerę do wideorozmów i szybszą jednostkę CPU.

iPad 2 jest cieńszy i lżejszy niż urządzenia pierwszej generacji. Apple planuje umieścić w nim więcej pamięci i zastosować wydajniejszy procesor graficzny. Nierealne wydaje się zaś zwiększenie rozdzielczości, o którym również spekulowano. Rozdzielczość pozostanie na podobnym poziomie co obecna: 1024x768 - informuje "The Wall Street Journal".

Koncern z Cupertino miał trudności z poprawieniem jakości wyświetlania obrazu na ekranie (nawiasem mówiąc: podobnie rzecz się miała z iPhone'em 4). Było to spowodowane między innymi tym, że ekran w iPadzie jest znacznie większy. Partnerem Apple w produkcji tabletów drugiej generacji będzie najprawdopodobniej znowu chińsko-tajwański producent Foxconn.

Reklama

Według "The Wall Street Journal", iPad 2 tym razem trafi bezpośrednio do sklepów partnerów telekomunikacyjnych: AT&T i Verizona. Terminu debiutu nowego urządzenia jeszcze jednak nie ustalono, choć biorąc pod uwagę roczny cykl premierowy koncernu z Cupertino, można się spodziewać, że nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Wato przypomnieć, że pierwsza wersja iPada pokazała się na amerykańskich półkach w kwietniu 2010 roku.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: wall | iPad | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy