Specyfikacja Steam Machines ujawniona. Ty też możesz go przetestować

Jeśli decyzję Valve o stworzeniu własnego ekosystemu sprzętu i usług porównamy do trzęsienia ziemi, to od końca września towarzyszą nam wstrząsy wtórne. Po ujawnieniu trzech filarów, którymi są SteamOS, Steam Machines i Steam Controller, Valve postanowiło upublicznić kolejną porcję informacji. Tym razem dowiedzieliśmy się nieco o sprzęcie.

Początkowe informacje były - jak to zwykle bywa z takimi zapowiedziami - bardzo enigmatyczne. Dowiedzieliśmy się, że usługa Big Picture to zaledwie wierzchołek góry lodowej, a Valve przymierza się do rozpoczęcia w 2014 r. sprzedaży własnych pecetów.

Co istotne, dzięki współpracy z wieloma partnerami gracze mieli mieć wybór spośród wielu konfiguracji sprzętowych. Brzmiało to nieźle, ale w gruncie rzeczy oznaczało wszystko i nic. Na szczęście po kilku dniach pojawiło się więcej informacji.

Warunki, które trzeba spełnić, aby mieć szanse na dołączenie do grupy 300 szczęśliwców testujących Steam Machines, są dość proste:

Co więcej, komputery mają być dostarczone jeszcze w tym roku, a ich użytkownicy będą mieli pełną dowolność co do sposobu ich użytkowania. Będzie można modyfikować sprzęt, instalować dowolne systemy operacyjne i oprogramowanie albo - co sugeruje oficjalne FAQ - użyć go do stworzenia robota.

Jak widać, Valve wychodzi ze słusznego założenia, że żadna grupa firmowych testerów nie wpadnie na bardziej dzikie i nietypowe pomysły niż użytkownicy korzystający ze sprzętu na co dzień. A jak prezentuje się konfiguracja sprzętowa Steam Machines?

Grafika: NVidia Titan (GTX780, GTX760 i GTX660)
CPU: Intel Core i7-4770, Core i5-4570
Pamięć: 16 GB DDR3-1600 RAM, 3 GB GDDR5 pamięci karty graficznej
Twardy dysk: 1 TB/8 GB hybrydowy SSHD
Rozmiary: 30,5 x 31,5 x 7,4 cm

Mimo ujawnienia konfiguracji firma nie zdecydowała się na publikację jakichkolwiek zdjęć. Te zostaną upublicznione przed wysyłką sprzętu do testerów, przy czym ich głosy zostaną uwzględnione podczas projektowania docelowych, seryjnych urządzeń.

Łukasz Michalik

gadżetomania.pl

Reklama
Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Steam Machines | SteamOS | komputer dla gracza | gry komputerowe | Intel | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy