Sprzedaż komputerów PC na świecie wciąż spada

Niejednokrotnie informowano już, że rynek komputerów na świecie przeżywa kryzys. Niemały udział w tym procesie mają urządzenia mobilne, które z każdym kwartałem notują kolejne rekordy popularności. Jak wynika z najnowszych badań, sytuacja na rynku PC słabnie z każdym miesiącem i nie zanosi się na poprawę tej sytuacji.

Według informacji opublikowanej przez Reuters, sprzedaż komputerów na świecie w pierwszym kwartale tego roku spadła o 1,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku – łącznie sprzedano 76,6 mln urządzeń (dane wg. Gartner Inc.). Z kolei inna firma badawcza – IDC – podała do wiadomości, że sprzedaż tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku zmniejszyła się aż o 4,4 proc. (73,4 mln urządzeń).
 
 Należy podkreślić, że to już ósmy kwartał z rzędu, w którym komputery sprzedają się coraz słabiej. Analitycy z IDC szacują, że tendencja ta może potrwać nawet do 2018 roku. Jeśli chodzi o udziały poszczególnych producentów w tym sektorze, to w dalszym ciągu prym wiedzie Lenovo (17,7 proc. udziałów), natomiast kolejne miejsca zajmują Hewlett-Packard (17,1 proc.) oraz Dell (13,4 proc..).

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: komputery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy