Starsi atakują sieć

Anonimowość internetu może prowadzić do wielu rozczarowań. Zwłaszcza w przypadku czatów i serwisów towarzyskich. Kilka lat temu w "NYT" ukazał się dowcipny rysunek przedstawiający dwa sympatyczne czworonogi przy klawiaturze. Jeden mówił do drugiego: "I co się przejmujesz, ona nie wie, że jesteś psem". Właśnie. Rzadko wiemy, kim naprawdę jest rozmówca z drugiej strony "drutu". Tymczasem ten etap rozwoju sieci, w którym w internecie przesiadywali ludzie młodzi i bardzo młodzi, to już przeszłość. Seniorzy bowiem przezwyciężyli swoje opory przed nowinką techniczną i coraz śmielej pojawiają się w sieci.

article cover
RMF24

Coraz więcej Amerykanów powyżej 55. roku życia korzysta z internetowych serwisów towarzyskich i randkowych. Według przedstawicieli serwisu Imatchup.com popularność tego typu usług w tej grupie wiekowej rośnie w rekordowym tempie - aż o 30% szybciej niż średnio w ramach całej populacji. Zgodnie z wynikami badań agencji Nielsen/NetRatings, w sierpniu ponad 16% ogółu osób, korzystających z pięciu najpopularniejszych serwisów randkowych, stanowili użytkownicy powyżej 55. roku życia, a ponad 5% - powyżej 65. Uznanie dla tego trendu wyrażają psychologowie, pracujący ze starszymi osobami. Twierdzą oni, że są to dla nich nowe doświadczenia, podtrzymujące zainteresowanie światem i nie pozwalające wierzyć, że nic ciekawego czy ekscytującego nie może ich już spotkać. Wynikiem internetowych randek jest też często rzeczywiste znalezienie partnera. Do niedawna główną barierą dla tej formy kontaktu był często lęk seniorów wobec nowinek technicznych. Internet (przynajmniej w USA) już jednak do nich nie należy. Z danych Nielsen/NetRatings wynika, że w sierpniu tego roku spośród ogółu 148 milionów internautów, blisko 20% przekroczyło 55, a ponad 7% 65 rok życia.

Wprawdzie wiele starszych osób szuka towarzystwa w swojej grupie wiekowej, ale coraz częściej zdarzają się i tacy, którzy korzystając z anonimowości cudownie się odmładzają. A zatem... zwróćcie uwagę na to z kim flirtujecie przez sieć. Choć z drugiej strony... czasem internetowa rozmowa ze starszą osobą może być znacznie bardziej inteligentna i kreatywna niż z rówieśnikiem.

(Enter/INTERIA.PL)

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas