Szwedzki laptop za 150 dolarów

Szwedzka firma Medison wprowadza na rynek laptopa Medison Celebrity, który nie zachwyca specyfikacją, ale zaskakuje ceną - 150 dolarów.

Laptop do codziennych zadań - tak opisują swoje urządzenie ludzie z Medison. Ma to być sprzęt dla przeciętnego użytkownika, który nie wymaga od komputera mobilnego niesamowitej grafiki i możliwości sprzętowych.

Na każdym z laptopów od razu znajdziemy zainstalowaną kopię Fedora Linux (co ma wpływ na niższą cenę). Urządzenia ma 14-calowy monitor WXGA, procesor 1.5GHz Celeron, 256MB of RAM, HDD o pojemności 40GB, napęd CD/DVD i 802.11g WiFi. Wszystko to za cenę 150 dolarów.

Szwedzki produkt wypada bardzo ciekawie na tle projektu OLPC (One Laptop Per Child) - idei wprowadzenia na rynek Afryki i Azji taniego laptopa dla młodszych, nie mających dostępu do sieci, użytkowników. Po kłótniach między pomysłodawcami (m.in. Google'a, eBaya, AMD, a ostatnio także Intel), udało się ruszyć z OLCP. Jak się okazuje, Szwedzi byli szybsi, ponieważ ich laptop jest już dostępny - OLPC trafi do sprzedaży w październiku.

Reklama
INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Laptop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy