Reklama

Watykan korzysta z pirackiego softu?

Dwie osoby z Watykanu zostały przyłapane na nielegalnym korzystaniu z oprogramowania przez firmę Avast.

Jakiś czas temu Avast zauważył, że pewna licencja jego komercyjnego oprogramowania, które zostało sprzedane 14-osobowej firmie w Arizonie krąży w sieci. Zamiast szybko ukrócić zjawisko piractwa, producent postanowił poczekać na rozwój sytuacji, aby sprawdzić, w jaki sposób oprogramowanie będzie przechodzić z rąk do rąk. Licencja na Avast Pro pojawiła się więc na pirackich stronach internetowych, a półtora roku później korzystało z niej prawie 750 tysięcy użytkowników. Wśród nich były dwie osoby z Watykanu.

Producent postanowił wykorzystać zjawisko piractwa do celów marketingowych - wszystkim, którzy korzystali z "trefnej" licencji wyświetlono na ekranie monitorów informację z odnośnikami do darmowej lub płatnej wersji oprogramowania.

Reklama

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Dowiedz się więcej na temat: Benedykt XVI | papież | piractwo | Watykan

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy