Więcej RAM-u, czyli konfiguracja peceta po polsku

Polacy nieustannie kupują nowe komputery, ale praktycznie zawsze chcemy je rozbudować. Co takiego w nich zmieniamy?

Dodatkowa pamięć RAM oraz macierz dyskowa to dwie sprawy, z którymi najczęściej polscy użytkownicy komputerów zwracają się do konsultantów Komputronik SA. Jej klienci proszą zwykle o dołożenie dodatkowych modułów pamięci operacyjnej tak, aby mieściły więcej niż standardowe 4GB danych. Często zależy im także na większej liczbie dysków twardych - najczęściej dwóch lub trzech. Jeżeli proszą o pomoc w złożeniu peceta, to zwykle chodzi o konfigurację z osobną kartą graficzną w cenie do 2000 zł brutto za całość.

Kolejną chętnie wybieraną usługą przez polskich użytkowników pecetów jest sprawdzenie wybranej konfiguracji pod kątem jej wydolności i stabilności. Zdarza się, że klienci chcą w ten sposób dowiedzieć się, czy ich pecet będzie nadawał się do obsługi konkretnego programu lub gry. Często pada też pytanie: jak długo mój komputer będzie wystarczający do gier, zanim będzie trzeba będzie wymienić podzespoły na bardziej wydajne? Przedstawicieli tej sieci szczególnie cieszą prośby o dobranie odpowiedniej konfiguracji do potrzeb klienta, np. komputera do gier, grafiki czy biura.

Reklama

- To oznacza, że użytkownicy są świadomi swoich potrzeb i nie chcą kupować sprzętu, którego potencjał nie będzie wykorzystywany w należytym stopniu lub jest zbyt niski w stosunku do wykonywanych zadań. Naszym zdaniem powinien jak najlepiej spełniać potrzeby klientów, ponieważ wtedy są zadowoleni i chętnie wracają do nas po kolejne zakupy - podkreśla Artur Pocięgiel, kierownik działu usług Pozafinansowych Komputronik SA.

Usługi konfiguracji sprzętu i oprogramowania są świadczone przez specjalistów w salonach Komputronik od czerwca ubiegłego roku. Dotyczą komputerów stacjonarnych oraz notebooków. Zostały wprowadzone, gdyż sprzęt komputerowy z fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem często nie spełnia oczekiwań użytkowników. Standardowe ustawienia nie pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości zakupionego sprzętu.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy