Wiele przeglądarek w Windows

Korporacja Microsoft poinformowała, że od 1 marca na półkach sklepowych pojawi się specjalna wersja systemu operacyjnego Windows z możliwością wyboru przeglądarki.

Jest to efekt ugody między firmą z Redmond a Komisją Europejską dotyczącej ograniczenia monopolu Microsoft. W ubiegłym roku Komisja Europejska oskarżyła Microsoft o narzucanie użytkownikom systemu Windows przeglądarki Internet Explorer, co miało w znacznym stopniu szkodzić konkurencji.

Oprócz tego, oskarżano komputerowego giganta o celową organizację programu Windows w taki sposób, aby Internet Explorer był z nim nadzwyczaj mocno zintegrowany, a rezygnacja z przeglądarki Microsoft była niemożliwa. Początkowo korporacja zaproponowała wypuszczanie na rynek Windowsa bez przeglądarki, ale to nie zadowoliło europejskich urzędników. Ostatecznie prawo do wyboru przeglądarki otrzymali użytkownicy.

Reklama

Osoby, które po 1 marca zakupią europejską wersję Windows 7, natychmiast po instalacji lub po pierwszym uruchomieniu nowego komputera ujrzą przed sobą okno wyboru, na którym rozmieszczonych będzie pięć podstawowych przeglądarek: Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Internet Explorer i Opera. Ich kolejność będzie losowa. Warto dodać, że użytkownik będzie miał możliwość jednoczesnej instalacji wszystkich pięciu przeglądarek.

Europejscy użytkownicy Windows Vista, XP i 7 po 1 marca otrzymają możliwość wyboru przeglądarki za pośrednictwem aktualizacji Windows Update. Po ponownym uruchomieniu systemu użytkownik będzie mógł wybrać przeglądarkę, która najbardziej mu odpowiada. Należy dodać, że po instalacji użytkownik może wybrać nie tylko przeglądarkę, ale także jej wersję. Dzięki temu do wyboru mamy nie pięć, a dwanaście przeglądarek.

Od 1 marca aktualizacja dla użytkowników z Unii Europejskiej będzie obowiązkowa. Dostawcy komputerów będą zobowiązani do dostarczenia nowych komputerów już z możliwością wyboru przeglądarki. Jakiekolwiek ingerowanie w system przed sprzedażą jest zakazane.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: Internet | internet explorer | użytkownik | korporacja | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama