Windows 8.1 będzie dostępny także w wersji pudełkowej

Windows 8.1 zadebiutuje już 18 października. Na oficjalnym blogu Microsoftu pojawiła się informacja na temat jego ceny i sposobu dystrybucji. Oprócz klasycznej aktualizacji system sprzedawany będzie również jako pełnoprawny produkt w pudełku.

Z racji, iż Windows 8.1 jest darmową aktualizacją, cena pełnej wersji w pudełku (lub też cyfrowej, pochodzącej ze sklepu Microsoftu) będzie taka sama, jak dotychczas cena Windows 8, czyli 120 i 200 dolarów odpowiednio za wersję zwykłą i Pro. Pod tym względem nic się nie zmieniło. A co z osobami, które posiadają starszy system operacyjny i chcą skorzystać z upgrade’u?

Posiadacze Windows 7 decydując się na przesiadkę na Windows 8.1, zachowają wszystkie prywatne dane, jednakże będą zmuszeni do reinstalacji wszystkich desktopowych aplikacji, włącznie z pakietem Office. Niestety upgrade ze starszych wersji - Windows XP czy też Vista, nie umożliwia przeniesienia żadnych danych.

Dla posiadaczy Windows 8 aktualizacja do 8.1 jest w pełni darmowa. Będzie ją można przeprowadzić za pomocą wbudowanego sklepu z aplikacjami.

Osoby, które chcą wypróbować możliwości Windows 8.1 już teraz, mogą nadal pobierać wersję testową. Jest ona dostępna w tym miejscu.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | system operacyjny | Microsoft | aktualizacja oprogramowania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy