Windows 8 bardziej wydajny od Siódemki

Usunięcie przycisku Start, nowy interfejs Metro czy wstążka w Eksploratorze Windows to tematy bardzo często poruszane w kontekście nadchodzącej wersji systemu Microsoft Windows. Elementy te zostaną z pewnością ostatecznie ocenione przez rynek. Tymczasem serwis internetowy PCMag podjął się zbadania, jak wygląda wydajność Windowsa 8 względem jego wcześniejszej wersji.

Redaktorzy serwisu porównywali wydajność systemu Windows 8 64bit i Windowsa 7 o tej samej architekturze. W tym celu posłużyli się oni laptopem Toshiby - Portege R835-P88. Zmierzone czasy uruchamiania się obu systemów nie pozostawiają złudzeń - najnowsze dziecko Microsoftu jest demonem szybkości w porównaniu do Windowsa 7. Starszy system uruchamiał się 38 sekund, a wynik Windowsa 8 jest o ponad połowę mniejszy - 17 sekund.

Okazało się, że Windows 8 bije na głowę swojego poprzednika w niemal wszystkich możliwych aspektach - od przeglądania internetu, aż po renderowanie materiałów wideo. Żeby nie było aż tak kolorowo - Windows 8 okazał się być wolniejszy w przypadku kopiowania plików poprzez moduł USB 2.0 na linii urządzenie zewnętrzne - komputer.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy