Wyprawka technologiczna dla dziecka

Same kredki, podręczniki i papier kolorowy jako wyprawka do szkoły mogą nie wystarczyć. Czy najmłodsi powinni mieć w tornistrze najnowsze technologiczne gadżety?

Komputery w szkole to konieczność. Komputer ucznia na lekcji - już niekoniecznie
Komputery w szkole to konieczność. Komputer ucznia na lekcji - już niekoniecznieAFP

Komputer w tornistrze?

Na sali nie zabrakło Tomasza Klekowskiego, Dyrektora Generalnego Intela w Polsce
Lekcje czas zacząć - zamiast ciężkich podręczników, komputery
Rozwiązanie, z którego korzysta śląska podstawówka składa się z 24 netbooków Classmate PC, notebooka dla nauczyciela, serwera szkolnego oraz oprogramowania i infrastruktury sieci bezprzewodowej.
Podczas codziennych zajęć nauczyciel za pomocą swojego notebooka i technologii bezprzewodowych ma pełną kontrolę nad tym w jaki sposób dzieci korzystają z komputerów.
+2

Oczywiście w dzisiejszych czasach komputer bez dostępu do internetu jest jak samochód bez silnika. Jednak ten problem zostaje automatycznie rozwiązany wraz z obecnością internetu w gospodarstwie domowym. Wtedy młody człowiek będzie korzystał z tej samej sieci, co rodzice.

W późniejszych latach, kiedy nasz milusiński będzie starszy, wreszcie będzie można zastanowić się, co będzie dla niego (i dla kieszeni rodziców) lepsze - komputer stacjonarny czy przenośny? Dokładnie tym tematem, ze szczegółowymi poradami, zajmujemy się w materiale "Jaki komputer kupić". Poniżej przedstawiamy plusy jednego z możliwych zakupów i minusy drugiego.

Komputer stacjonarny - plusy

- Komputer stacjonarny zawsze łatwo zaktualizować, zmieniając mu komponenty, a dobór części odpowiednich do potrzeb jest łatwiejszy,

- Przy składaniu komputera stacjonarnego możemy skorzystać z posiadanych już w domu części,

- Komputer PC jest zainstalowany w domu, dzięki czemu rodzic ma większą kontrolę nad dzieckiem.

- Cena "składaka" jest potrafi być naprawdę niska, często niższa niż 500 zł.

Notebook dla dziecka - minusy

- Ograniczona ingerencja w zmianę komponentów.

- Konieczność kupowania gotowych rozwiązań,

- Wyższe ceny za bardziej zaawansowane modele.

Co jeszcze potrzebuje dziecko?

Komórka

Konsola

Na czym polega "Scribblenauts":

Drugą, niedrogą opcją zakupienia konsoli jest wejście w posiadanie PlayStation 2. Dzisiaj bez problemu można znaleźć model tej kultowej konsoli Sony za mniej niż 400 zł. Z bogatą biblioteką niedrogich gier i pełnym wsparciem na polskim rynku, może to być alternatywny wybór.

Tablet

Tablety, czyli komputery przenośne z ekranem dotykowym, to absolutnie urządzenia nie dla dziecka. Ich obsługa jest oparta na dotyku, a co za tym idzie - szalenie intuicyjna. Dzieci, nawet mające dopiero 18 do 24 miesięcy, radzą sobie z nimi bardzo dobrze. Dzieci zawsze z wielkim entuzjazmem reagują na kolory, zatem nic dziwnego, że nawet najprostsze aplikacje sprawdzają się wyśmienicie. Jednak współczesne tablety to nie tylko drogie przedsięwzięcie (minimum 2 tys.), ale przede wszystkim nadal rarytas.

Zakupy z rozsądkiem

To, co rodzice kupują swoim pociechą zależy oczywiście tylko i wyłącznie od nich. Każdy odpowiedzialny rodzic chce dla swoich pociech jak najlepiej, co czasami może manifestować się to dość nieuzasadnionymi zakupami. Nie warto realizować własnych ambicji i niespełnionych marzeń z dzieciństwa, dokonując pochopnych decyzji. Zamiast pomóc, możemy tylko zaszkodzić.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas