XP SP3 zabija maszyny AMD

Zestaw poprawek Service Pack 3 dla Windows XP jest już dostępny i wydawać by się mogło, że pozbawiony jakichkolwiek błędów. Tymczasem okazuje się, że XP SP3 nie jest zbyt dobrą aktualizacją dla niektórych użytkowników komputerów.

Problem jest dość poważny. Posiadaczy komputerów zakupionych u HP, które bazują na platformie AMD, czeka wielkie rozczarowanie po instalacji SP3 dla Windows XP. Okazuje się, że po zrestartowaniu komputera (kończy to instalację SP3) użytkownicy mogą później uruchomić system wyłącznie w Trybie Awaryjnym.

Jak twierdzi przedstawiciel Microsoftu, sytuacja spowodowana jest faktem, że HP umieszcza swój obrazek w trakcie ładowania się systemu, którego nazwa jest identyczna dla komputerów mających procesor Intela lub AMD.

- Ponieważ plik nazywa się tak samo dla wszystkich procesorów, system instaluje sterownik intelppm.sys, uznając, że to jest CPU Intela. Sterownik ten jest przeznaczony wyłącznie dla intelowskich jednostek centralnych. Dla komputerów bazujących na platformie AMD przygotowaliśmy inny sterownik - amdk8.sys - który zapewnia późniejszą funkcjonalność maszyny - powiedział Jesper Johansson z Microsoftu.

Reklama

Niektórzy producenci OEM postępują tak samo, dlatego użytkownicy niektórych komputerów mogą napotkać podobny problem. To już drugi kłopot związany z SP3, którego nie udało się wykryć w trakcie testów. Tym razem dotyczy on stosunkowo wąskiej grupy odbiorców, ale za to jest bardzo poważny.

CafePC.pl
Dowiedz się więcej na temat: maszyny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy