Żaden antywirus nie ochroni Windowsa XP

Marketingowego zachęcania do przesiadki na Windows 8 ciąg dalszy. Tym razem Microsoft wystosował specjalną infografikę, która informuje, na jak wielkie niebezpieczeństwo narażają się użytkownicy starego Windows XP. O dziwo znalazła się również wzmianka o stosunkowo nowej Siódemce.

Gigant z Redmond przy okazji swojej kampanii zachęcającej do przesiadki na najnowszy system operacyjny stosuje różne metody. Tym razem twierdzi, że żaden program antywirusowy nie będzie w stanie ochronić Windows XP przed atakami z zewnątrz. Dotyczy to oczywiście okresu po zakończeniu wsparcia dla tego systemu.

Dowiadujemy się również, że Windows XP jest 21 razy bardziej narażony na infekcję niż Windows 8. Ta sama infografika wskazuje, że Windows 7 także nie jest bezpieczny. Użytkownik tego systemu jest 6 razy bardziej narażony na atak niż posiadacze Ósemki.

Czy dzięki temu firmy, które wciąż korzystają z Windows XP, zechcą przenieść się na nowy system operacyjny? Należy również zastanowić się, czy powyższe dane nie są po prostu chwytem marketingowym, mającym zmusić użytkowników do zakupu Ósemki.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | bezpieczeństwo | haker
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama