Zmiana strategii na rynku kart graficznych

Źródła zbliżone do AMD podają, iż firma zamierza zmienić swoją strategię dotyczącą kart graficznych. Nowy plan zakłada wypuszczanie na rynek co pół roku nowych kart z segmentu high-end.

Takie posunięcie byłoby chyba najodpowiedniejsze w tej sytuacji, szczególnie, że AMD po przejęciu ATI nie zyskało absolutnie nic.

Najwięksi rynkowy producenci układów graficznych, czyli odwieczni rywale NVIDIA oraz ATI, przyzwyczaili nas do premiery nowych rodzin układów co rok. Coraz większe zapotrzebowanie i jednocześnie presja konkurencji wymusiły na obu tych producentach skrócenie tego okresu do zaledwie kilku miesięcy. Z jednej strony użytkownicy mogą się cieszyć, jednak z drugiej warto zadać sobie pytanie - czy produkt końcowy będzie wolny od błędów?

Reklama

Najlepszym przykładem nowej strategii jest zapowiedź nowego układu R700, który miałby pojawić się początkiem przyszłego roku. Wcześniej na rynek wejdzie układ R670, który posiada dwa układy graficzne - według plotek jego premiera miałaby mieć miejsce już w pierwszym kwartale 2008 roku.

Miejmy nadzieję, że zapowiedzi AMD zmaterializują się. Firma ostatnio jedynie przyjmuje uderzenia, jednocześnie nie zadając konkurencji żadnych ciosów. Ostatnie informacje na temat stanu firmy nie napawają optymizmem, ale wszystko może się zmienić.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: firma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy