Do kiedy jest Black Friday 2022? Musisz znać tę datę, żeby nie przepłacić

Nadchodzi coroczne święto zakupoholików. Black Friday już w piątek, 25 listopada. Wiele sklepów przedłuża jednak czas promocji i wyprzedaży, a prawdziwy termin ich rozpoczęcia i zakończenia często się rozmywa. Spieszymy zatem z odpowiedzią na pytanie, do kiedy jest Black Friday i kiedy można wybrać się na zakupy.

Kiedy jest i skąd wziął się Black Friday?

Black Friday obchodzimy co roku, w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. To właśnie tam to zakupowe święto ma swój początek. Choć w Europie dopiero raczkuje, wiele sklepów chętnie bierze w nim udział.

W 2022 roku Czarny Piątek wypada 25 listopada.

Do kiedy trwa Black Friday?

Black Friday ma miejsce w piątek, jednak z powodu Cyber Monday, który obchodzimy kilka dni później, bo 28 listopada, sklepy wykorzystują ten moment, by zorganizować cały tydzień wypełniony promocjami. 

Black Week w tym roku przypada od 21 listopada do wspomnianego 28 listopada.

Reklama

Czy na Black Friday da się zaoszczędzić?

Choć wiele podmiotów z pewnością będzie chciało spróbować oszukać klientów, wśród proponowanych ofert da się znaleźć takie, które nas zadowolą. Kluczem do znalezienia takowych jest rozwaga i trochę sprytu. Przydatne okażą się strony internetowe, na których można sprawdzić historię cen, aby uniknąć sytuacji, w której nabieramy się na powszechnie stosowane żonglowanie cenami. 

Zobacz też: Promocje na Black Friday 2022. Wszystkie okazje w jednym miejscu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Black Friday | Cyber Monday 2022 | black week | promocje | zakupy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy