Reklama

Igrzyska w Pekinie 2022 dla wygodnych? Łóżka zapewniają olimpijczykom pełen relaks

Temat łóżek, na których będą spać olimpijczycy, staje się powoli nową internetową tradycją. Wszystko zaczęło się od zeszłorocznych igrzysk w Tokio. Japończycy chwalili się ekologicznym podejściem i przygotowali dla sportowców… łóżka w kartonowych obudowach. Chińczycy postanowili pójść w zupełnie inną stronę. Już wiemy, jakie posłania mają sportowcy w swoich pokojach.

Kartonowe łóżka, na których spali sportowcy podczas igrzysk w Tokio, przeszły już do historii. Chińczycy postawili na coś niemającego nic wspólnego z ekologią, ale za to z wygodą i pełnią relaksu. Zdjęcia luksusowych łóżek hotelowych zdążyły już stać się viralem w sieci.

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich 2022 postawili na funkcjonalność, którą połączyli z rozmachem. Odeszli od praktyki zrównoważonych ekologicznie konstrukcji powstałych z materiałów pochodzących z recyklingu.

Sportowcy na pewno mile się zaskoczą. Łóżka są dużo większe i daleko im do skromności, jaką miały te w Tokio.

Reklama

Amerykańska saneczkarka w filmie na TikToku zaprezentowała, jak wyglądają one dokładnie. Łóżko można regulować za pomocą pilota. Posiada ono "tryb zerowej grawitacji". Oznacza to tyle, że łóżko automatycznie dostosowuje się do ciała, maksymalnie zmniejszając nacisk na mięśnie i stawy, pomagając tym samym w pełni się zrelaksować.

Co ciekawe, nie tylko olimpijczycy będą mogli odpocząć na niezwykle wygodnych łóżkach. Agencja Reuters przekazała, że także akredytowani dziennikarze dostaną możliwość skorzystania ze specjalnych kabin do odpoczynku, w których znajdują się te same łóżka sterowane pilotem. 

Dziennikarze będą mogli udać się na godzinną przerwę od pracy, ucinając sobie drzemkę w szklanym, niewielkim pomieszczeniu. 

Przeczytaj też: Pierwsza w pełni ekologiczna olimpiada? Pekin gotowy do rozpoczęcia zimowych igrzysk 2022

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pekin 2022 | Igrzyska Olimpijskie | wygodne łóżka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy