Reklama

Jak zainstalować Messengera na telefonie i komputerze?

Jak zainstalować aplikację Messenger na swoim urządzeniu? Nad tym pytaniem zapewne głowi się wiele osób chcących wejść w świat bezpłatnych komunikatorów internetowych. Na szczęście cały proces jest dziecinnie prosty, dzięki czemu już po kilku minutach działania będziemy mogli porozumieć się z bliskimi rozmieszczonymi na całym świecie.

Co to jest Messenger?

Facebook Messenger, znany głównie pod skróconą nazwą "Messenger", jest jedną z najpopularniejszych aplikacji internetowych na całym świecie. Z jego usług korzysta każdego miesiąca około miliarda ludzi, dzięki czemu z pewnością znajdziemy tam wielu swoich bliższych i dalszych znajomych.

Wspominane oprogramowanie służy przede wszystkim do kontaktowania się z innymi za pomocą wiadomości tekstowych, połączeń głosowych czy wideorozmów. Oprócz przytoczonych funkcji istnieje także możliwość między innymi wysyłania zdjęć, nagrań i plików czy nawet grania w proste gry. Oczywiście to tylko część wszystkich udogodnień.

Reklama

Czy można zainstalować Messengera bez konta na Facebooku?

Od 2015 roku istniała możliwość korzystania z aplikacji Messenger bez dysponowania kontem w serwisie Facebook. Niestety w 2019 rok wycofano taką opcję, w związku z czym aby skorzystać dziś ze wspominanego komunikatora internetowego, musimy założyć konto w najpopularniejszym serwisie społecznościowym.

Oczywiście wystarczy, że w trakcie rejestracji podamy jedynie podstawowe dane. Później nie będziemy musieli wcale korzystać z Facebook’a, a nasze konto możemy wykorzystywać jedynie do komunikowania się w aplikacji Messenger.

Jak zainstalować Messengera na telefonie z Androidem?

Aby zainstalować aplikację Messenger na telefonie z systemem Androidem (wykorzystywany jest on między innymi na telefonach marki: Samsung, Huawei, LG, HTC czy Sony), wystarczy otworzyć aplikację Google Play, którą znajdziemy w naszym urządzeniu.

Następnie należy wpisać w pole wyszukiwania "Messenger" i kliknąć w ikonkę o tej samej nazwie. Później wystarczy, że naciśniemy przycisk "Zainstaluj", rozpoczynając pobieranie aplikacji. Gdy proces instalacji dobiegnie końca, na naszym urządzeniu pojawi się wspominane oprogramowanie.

Jak zainstalować Messengera na iPhone?

Jeśli chcemy zainstalować aplikację Messenger na telefonie marki Apple, musimy wejść w aplikacje App Store, która domyślnie znajduje się na naszym urządzeniu. Następnie w pole wyszukiwania oznaczone ikonką lupy należy wpisać nazwę oprogramowania, które chcemy pobrać, czyli w naszym przypadku "Messenger".

Później podobnie jak w przypadku instalacji na telefonie z Androidem należy kliknąć ikonkę Messengera, a w dalszej kolejności przycisk "Pobierz". Po skończonej instalacji będziemy mogli swobodnie korzystać z aplikacji.

Jak zainstalować Messengera na komputerze?

Z popularnego komunikatora internetowego możemy bez żadnych problemów korzystać, siedząc przy komputerze. Jedyne co musimy zrobić, to wejść na stronę internetową messenger.com i zalogować się na swoje konto.

Co ciekawe, można również pobrać aplikację Messenger na komputer. Choć nie różni się ona znacznie od wersji przeglądarkowej, dla wielu może być znacznie wygodniejsza w korzystaniu. Aby to zrobić, należy wejść na oficjalną stronę oprogramowania i kliknąć zakładkę "Aplikacja komputerowa".

Następnie ukaże nam się przycisk "Pobierz", dzięki któremu będziemy mogli zainstalować Messengera na komputerze. Po instalacji wystarczy uruchomić pobrany plik i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy