Reklama

Ile kosztuje Netflix na miesiąc i jak go wykupić? Cena abonamentu w 2022 roku

Netflix traci abonentów po raz pierwszy od ponad 10 lat. W pierwszym kwartale 2022 roku ubyło ich 200 tysięcy netto. Serwis ujawnił też, że wielu użytkowników dzieli się dostępem. Czy to oznacza, że abonenci mogą spodziewać się podwyżek cen jeszcze w tym roku? Ostatni raz cena za oglądanie Netflixa w Polsce zmieniła się w sierpniu 2021. Więcej za abonament Netflixa od tego czasu muszą płacić posiadaczce najdroższego pakietu. Ile kosztuje Netflix obecnie i jakie są pakiety?

  • Netflix podał w raporcie kwartalnym, że za spadek liczby abonentów odpowiada zawieszenie świadczenia usług w Rosji - w tym kraju ubyło 700 tysięcy subskrypcji. Wyłączając ten efekt, spółce przybyłoby 500 tysięcy nowych klientów.
  • Zanosi się na to, że to nie koniec spadków. W drugim kwartale firma spodziewa się utraty 2 milionów osób płacących abonament. 
  • Netflix ma obecnie 221,6 mln abonentów. Ostatni raz raportował ich utratę w październiku 2011 roku. Firma podkreśla, że za stagnację - oprócz wojny w Ukrainie i sankcji na Rosję - odpowiada też rosnąca konkurencja na rynku serwisów streamingowych i dzielenie się hasłem przez większą liczbę abonentów.

Reklama

Ile kosztuje Netflix? Ceny pakietów w 2022 roku

Netflix podzielony jest na trzy pakiety. Ile kosztuje Netflix za miesiąc? To zależy od planu, który wybierze abonent. 

  • Najtańsza opcja to Netflix podstawowy. Za 30 dni użytkowania trzeba zapłacić 29 zł. Netflix podstawowy oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriale w swojej bibliotece. Najtańszy Netflix ma jednak swoje ograniczenia. Dostępne treści w tej wersji można obejrzeć tylko i wyłącznie na jednym urządzeniu w średniej jakości 420p.

  • Kolejny pakiet to Netflix standard. Ten plan kosztuje obecnie 43 zł za miesiąc oglądania. Co znajduje się w tej ofercie Netflixa? Plan standard obejmuje dostęp do wszystkich filmów i seriali dostępnych w bibliotece, podobnie zresztą jak Netflix podstawowy. Jednak w Netflix standard każdy z nich można obejrzeć w jakości Full HD. Działa na dwóch urządzeniach jednocześnie, czyli w pakiecie standard można utworzyć dwa konta.

  • Ile kosztuje Netflix za miesiąc w najdroższej wersji? Za Netflix premium trzeba zapłacić 60 zł. Użytkownicy tego pakietu filmy mogą oglądać na swoich telewizorach w jakości 4K Ultra HD. To nie wszystko, bo najdroższy pakiet Netflixa jest przeznaczony do oglądania jednocześnie na czterech urządzeniach. Jak łatwo policzyć, czwórka znajomych może korzystać z tej wersji, płacąc tylko 15 zł za 30 dni oglądania.

Netflix podnosi ceny - czytaj więcej. 

Ile kosztuje Netflix na rok?

Cena Netflixa za rok to suma miesięcznych pakietów. Niestety Netflix nie oferuje zniżek dla osób, które za oglądanie filmów i seriali chcieliby zapłacić z góry. Ile kosztuje Netflix na rok?

  • Pakiet podstawowy - 348 zł rocznie
  • Pakiet standard - 516 zł rocznie
  • Pakiet premium - 720 zł rocznie

To, ile kosztuje Netflix na rok, zależy od wybranego wcześniej pakietu. Co ciekawe, różnica pomiędzy najtańszym a najdroższym pakietem Netflix, jest kolosalna. Za pakiet premium Netflixa trzeba zapłacić ponad dwa razy więcej niż za pakiet podstawowy.

Jaki będzie abonament Netflixa w 2022 roku?

Ostatni raz cennik Netflixa został zmieniony w sierpniu 2021 roku. Wtedy Netflix obniżył cenę najtańszego z abonamentów, zwiększając jednocześnie cenę tego najdroższego. 

Cena pakietu podstawowego Netflixa została obniżona z 34 do 29 zł. Cena pakietu premium za miesiąc oglądania Netflixa wzrosła natomiast z 52 do 60 zł.

Ile trzeba zapłacić za Netflix w 2022 roku? Na ten moment wiadomo, że ceny trzech dostępnych pakietów oferowanych przez Netflix nie ulegną zmianie. Netflix podstawowy będzie kosztował 29 zł, pakiet standard 43 zł, a Netflix premium 60 zł.

To, ile będzie kosztował Netflix w 2022 roku, może się jednak zmienić. A wszystko przez kolejne kasowe seriale oraz filmy, które pojawiają się na platformie.

Netflix ma też problem z dzieleniem kont i zamierza z tym walczyć. W kwartalnym raporcie ujawniono, że dotyczy to nawet 100 milionów gospodarstw domowych.   

Jednak nie tylko to jest problemem Netflixa. Konkurencja w 2022 roku będzie naprawdę mocna. Fani filmów i seriali będą mogli wybrać z oferty innych, ciekawych platform. Od 8 marca w Polsce i na wielu innych rynkach dostępny jest HBO Max, który zastąpił HBO GO, a w połowie czerwca wystartuje Disney+. Jeszcze w tym roku ma też wystartować w naszym kraju SkyShowtime.

Jak zapłacić za Netflix?

Wykupić Netflix można podobnie, jak inne serwisy streamingowe. Po zarejestrowaniu i założeniu konta należy wybrać odpowiedni dla siebie plan abonamentu: podstawowy, standard lub premium, przy których znajduje się cennik Netflixa. Ostatnim krokiem jest wybór metody płatności.

Zapłacić za Netflix można za pomocą kart kredytowych i debetowych, kart przedpłaconych, PayPal, ITunes lub za pośrednictwem partnerów: Orange, Play, T-Mobile czy Canal+. Aby zapłacić za Netflix, można skorzystać również z karty podarunkowej, na której znajduje się kod, który należy wpisać na stronie Netflixa.

Okres próbny w Netflixie

Netflix za darmo przez miesiąc był dostępny przez pewien czas dla polskich abonentów. Niestety, ze względu na dużą liczbę nadużyć, platforma z filmami i serialami zrezygnowała z tej funkcji. Klienci często zakładali darmowe konto na 30 dni, a po tym czasie tworzyli kolejne profile, za które nie płacili. Obecnie, zakładając nowe konto Netflix, trzeba liczyć się z uiszczeniem abonamentu już na samym starcie.

Netflix zachęca potencjalnych użytkowników, aby po prostu zarejestrowali się w usłudze, podkreślając jednocześnie, że w dowolnym momencie mogą anulować swoją subskrypcję. Płacąc za Netflix nie podpisuje się umów, nie ma opłat za anulowanie ani innych zobowiązań.

Choć w regulaminie serwisu jest zapis, że treści przeznaczone są wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane osobom spoza gospodarstwa domowego, wiele osób nadal dzieli konto Netflix ze znajomymi. Netflix chce ukrócić ten proces.

Co jest w abonamencie Netflixa?

Netflix każdego tygodnia oferuje pakiet filmów, seriali, programów czy produkcji dokumentalnych. 

Najpopularniejsze produkcje Netflixa to m.in.:

Netflix inwestuje również w polskie filmy i seriale (to m.in. W głębi lasu i Rojst'97), a w najbliższych latach ma powstać 18 takich produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy