Ile kosztuje Netflix na miesiąc i jak go wykupić? Cena abonamentu w 2022 roku

Netflix traci abonentów po raz pierwszy od ponad 10 lat. W pierwszym kwartale 2022 roku ubyło ich 200 tysięcy netto. Serwis ujawnił też, że wielu użytkowników dzieli się dostępem. Czy to oznacza, że abonenci mogą spodziewać się podwyżek cen jeszcze w tym roku? Ostatni raz cena za oglądanie Netflixa w Polsce zmieniła się w sierpniu 2021. Więcej za abonament Netflixa od tego czasu muszą płacić posiadaczce najdroższego pakietu. Ile kosztuje Netflix obecnie i jakie są pakiety?

  • Netflix podał w raporcie kwartalnym, że za spadek liczby abonentów odpowiada zawieszenie świadczenia usług w Rosji - w tym kraju ubyło 700 tysięcy subskrypcji. Wyłączając ten efekt, spółce przybyłoby 500 tysięcy nowych klientów.
  • Zanosi się na to, że to nie koniec spadków. W drugim kwartale firma spodziewa się utraty 2 milionów osób płacących abonament. 
  • Netflix ma obecnie 221,6 mln abonentów. Ostatni raz raportował ich utratę w październiku 2011 roku. Firma podkreśla, że za stagnację - oprócz wojny w Ukrainie i sankcji na Rosję - odpowiada też rosnąca konkurencja na rynku serwisów streamingowych i dzielenie się hasłem przez większą liczbę abonentów.

Reklama

Ile kosztuje Netflix? Ceny pakietów w 2022 roku

Netflix podzielony jest na trzy pakiety. Ile kosztuje Netflix za miesiąc? To zależy od planu, który wybierze abonent. 

  • Najtańsza opcja to Netflix podstawowy. Za 30 dni użytkowania trzeba zapłacić 29 zł. Netflix podstawowy oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriale w swojej bibliotece. Najtańszy Netflix ma jednak swoje ograniczenia. Dostępne treści w tej wersji można obejrzeć tylko i wyłącznie na jednym urządzeniu w średniej jakości 420p.

  • Kolejny pakiet to Netflix standard. Ten plan kosztuje obecnie 43 zł za miesiąc oglądania. Co znajduje się w tej ofercie Netflixa? Plan standard obejmuje dostęp do wszystkich filmów i seriali dostępnych w bibliotece, podobnie zresztą jak Netflix podstawowy. Jednak w Netflix standard każdy z nich można obejrzeć w jakości Full HD. Działa na dwóch urządzeniach jednocześnie, czyli w pakiecie standard można utworzyć dwa konta.

  • Ile kosztuje Netflix za miesiąc w najdroższej wersji? Za Netflix premium trzeba zapłacić 60 zł. Użytkownicy tego pakietu filmy mogą oglądać na swoich telewizorach w jakości 4K Ultra HD. To nie wszystko, bo najdroższy pakiet Netflixa jest przeznaczony do oglądania jednocześnie na czterech urządzeniach. Jak łatwo policzyć, czwórka znajomych może korzystać z tej wersji, płacąc tylko 15 zł za 30 dni oglądania.

Ile kosztuje Netflix na rok?

Cena Netflixa za rok to suma miesięcznych pakietów. Niestety Netflix nie oferuje zniżek dla osób, które za oglądanie filmów i seriali chcieliby zapłacić z góry. Ile kosztuje Netflix na rok?

  • Pakiet podstawowy - 348 zł rocznie
  • Pakiet standard - 516 zł rocznie
  • Pakiet premium - 720 zł rocznie

To, ile kosztuje Netflix na rok, zależy od wybranego wcześniej pakietu. Co ciekawe, różnica pomiędzy najtańszym a najdroższym pakietem Netflix, jest kolosalna. Za pakiet premium Netflixa trzeba zapłacić ponad dwa razy więcej niż za pakiet podstawowy.

Jaki będzie abonament Netflixa w 2022 roku?

Ostatni raz cennik Netflixa został zmieniony w sierpniu 2021 roku. Wtedy Netflix obniżył cenę najtańszego z abonamentów, zwiększając jednocześnie cenę tego najdroższego. 

Cena pakietu podstawowego Netflixa została obniżona z 34 do 29 zł. Cena pakietu premium za miesiąc oglądania Netflixa wzrosła natomiast z 52 do 60 zł.

Ile trzeba zapłacić za Netflix w 2022 roku? Na ten moment wiadomo, że ceny trzech dostępnych pakietów oferowanych przez Netflix nie ulegną zmianie. Netflix podstawowy będzie kosztował 29 zł, pakiet standard 43 zł, a Netflix premium 60 zł.

To, ile będzie kosztował Netflix w 2022 roku, może się jednak zmienić. A wszystko przez kolejne kasowe seriale oraz filmy, które pojawiają się na platformie.

Netflix ma też problem z dzieleniem kont i zamierza z tym walczyć. W kwartalnym raporcie ujawniono, że dotyczy to nawet 100 milionów gospodarstw domowych.   

Jednak nie tylko to jest problemem Netflixa. Konkurencja w 2022 roku będzie naprawdę mocna. Fani filmów i seriali będą mogli wybrać z oferty innych, ciekawych platform. Od 8 marca w Polsce i na wielu innych rynkach dostępny jest HBO Max, który zastąpił HBO GO, a w połowie czerwca wystartuje Disney+. Jeszcze w tym roku ma też wystartować w naszym kraju SkyShowtime.

Jak zapłacić za Netflix?

Wykupić Netflix można podobnie, jak inne serwisy streamingowe. Po zarejestrowaniu i założeniu konta należy wybrać odpowiedni dla siebie plan abonamentu: podstawowy, standard lub premium, przy których znajduje się cennik Netflixa. Ostatnim krokiem jest wybór metody płatności.

Zapłacić za Netflix można za pomocą kart kredytowych i debetowych, kart przedpłaconych, PayPal, ITunes lub za pośrednictwem partnerów: Orange, Play, T-Mobile czy Canal+. Aby zapłacić za Netflix, można skorzystać również z karty podarunkowej, na której znajduje się kod, który należy wpisać na stronie Netflixa.

Okres próbny w Netflixie

Netflix za darmo przez miesiąc był dostępny przez pewien czas dla polskich abonentów. Niestety, ze względu na dużą liczbę nadużyć, platforma z filmami i serialami zrezygnowała z tej funkcji. Klienci często zakładali darmowe konto na 30 dni, a po tym czasie tworzyli kolejne profile, za które nie płacili. Obecnie, zakładając nowe konto Netflix, trzeba liczyć się z uiszczeniem abonamentu już na samym starcie.

Netflix zachęca potencjalnych użytkowników, aby po prostu zarejestrowali się w usłudze, podkreślając jednocześnie, że w dowolnym momencie mogą anulować swoją subskrypcję. Płacąc za Netflix nie podpisuje się umów, nie ma opłat za anulowanie ani innych zobowiązań.

Choć w regulaminie serwisu jest zapis, że treści przeznaczone są wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane osobom spoza gospodarstwa domowego, wiele osób nadal dzieli konto Netflix ze znajomymi. Netflix chce ukrócić ten proces.

Co jest w abonamencie Netflixa?

Netflix każdego tygodnia oferuje pakiet filmów, seriali, programów czy produkcji dokumentalnych. 

Najpopularniejsze produkcje Netflixa to m.in.:

Netflix inwestuje również w polskie filmy i seriale (to m.in. W głębi lasu i Rojst'97), a w najbliższych latach ma powstać 18 takich produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | Streaming
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy