Klocki LEGO pomogą w nauce alfabetu Braille’a
Niezależnie od tego, czy poruszenie tematów popularnych klocków przywołuje u was wspomnienie długich godzin zabawy, pracę nad skomplikowanym projektem składającym się z wielu elementów czy okropny i bardzo charakterystyczny ból, jaki możemy odczuć po nadepnięciu na zagubiony klocek, który postanowił zdobywać świat naszego mieszkania, z pewnością kojarzycie LEGO. To właśnie te klocki mają odegrać ważną rolę w nauce alfabetu Braille’a.
Zabawa jest bardzo istotna podczas nauki, a trudno odmówić popularnym klockom tego, że można się przy nich dobrze bawić. Na rynek dumnym krokiem wkracza rozwiązanie, które przyda się do nauki zarówno niewidzącym, jak i widzącym, a mowa o LEGO Braille Bricks.
Klocki mają oczywiście służyć do nauki alfabetu Braille’a. W związku z formą narzędzia, bardzo możliwe, że nie tylko najmłodszych przybliżą do wiedzy, która otwiera okno na świat. W nauce udział wziąć mogą całe rodziny — i mogą się przy tym dobrze bawić.
Dla społeczności niewidomych alfabet Braille'a to nie tylko umiejętność czytania i pisania, to nasze wejście do niezależności i integracji z tym światem. Udostępnienie klocków LEGO Braille Bricks szerszej publiczności jest ogromnym krokiem naprzód, aby zapewnić, że więcej dzieci będzie chciało nauczyć się alfabetu
Co znajdziemy w opakowaniu LEGO Braille Bricks?
Zestaw zawiera 287 klocków w pięciu kolorach (białym, żółtym, zielonym, czerwonym i niebieskim). Są one kompatybilne z innymi produktami LEGO, a wypustki na każdym klocku są ułożone w taki sposób, aby odpowiadały cyfrom i literom w alfabecie Braille’a. Na wszystkich elementach umieszczono też drukowany odpowiednik znaku.
W środku znajdziemy również dwie płytki bazowe do budowania, instrukcję, a opakowanie przychodzi ze specjalnym tłoczeniem. Na stronie LEGO znajdziemy serię tzw. starterów, które za pomocą dobrze znanych gier mają nauczyć graczy, jak mocować i układać klocki.
Klocki są przeznaczone dla dzieci powyżej 6 roku życia. Jak czytamy na stronie firmy, skorzystać może z nich każdy — niezależnie od tego, czy dana osoba jest niewidoma, niedowidząca czy widząca. Użyją ich po prostu wszyscy, którzy są zainteresowani nauką alfabetu Braille’a.
Zestaw ten nie jest zupełną nowością — został wprowadzony już w 2019 roku, ale jego dostępność była mocno ograniczona. Był dystrybuowany bezpłatnie osobom oraz organizacjom specjalizującym się w nauczaniu dzieci z wadami wzroku. Teraz może go kupić każdy.
Zestaw ma być wysyłany na początku września, ale zamówić można go już od 24 sierpnia 2023 roku w ramach przedsprzedaży. Nie jest jednak tani, bo kosztuje 90 dolarów. Aktualnie jest dostępny w języku angielskim oraz francuskim. W przyszłym roku mają się ukazać inne wersje językowe.
Czytaj na Antyweb | Chamstwo i brak szacunku. Podróż z Wizz Air to droga przez mękę