Kup sobie XVIII-wieczny klasztor na południu Polski. Cena kusi
Na Dolnym Śląsku, niecałą godzinę od Wrocławia i zaledwie 20 minut od słynnego Opactwa Cystersów w Lubiążu, znajduje się inne ciekawe założenie klasztorne. Budowle z XVIII wieku właśnie wystawiono na sprzedaż. Cena jest zaskakująco przystępna, a opcji na adaptację przybytku wystawca sugeruje całkiem sporo.
2438,55 m², 50 pomieszczeń, 3 piętra. Do tego działka 1014 m² i 10 miejsc parkingowych. Tak w skrócie prezentuje się niedawno wystawiona oferta sprzedaży założenia klasztornego z XVIII wieku w Wołowie.
Czy warto? Cena kusi, to tylko 820,16 zł/m², a film i zdjęcia założenia robią wrażenie. Do tego biuro nieruchomości wymieniło szereg pomysłów na adaptację zabudowań.
Ciekawa nieruchomość w Wołowie na sprzedaż
Wołów to malowniczo położone na południowo-zachodnich stokach Wzgórz Trzebnickich, niewielkie miasteczko na Dolnym Śląsku. W powiecie wołowskim znajduje się np. słynne Opactwo Cystersów w Lubiążu, ale i sam Wołów może się poszczycić ciekawymi zabytkami. Na niewielkiej przestrzeni miejskiej znajduje się ich bowiem sporo.
Wśród nich jest choćby ośrodek historyczny miasta, zamek piastowski z pierwszej połowy XIV wieku, pałac, średniowieczne mury miejskie, ratusz, a także kilka kościołów i klasztorów. Jedno z takich założeń właśnie wystawiono na sprzedaż.
Zespół klasztorny z XVIII wieku czeka na właściciela. Cena kusi
Oferta dotyczy zabytkowego zespołu klasztornego sprzed wieków. Obiekt znajduje się przy ulicy Chemicznej. Dolnośląskie założenie wzniesiono w XVIII wieku dzięki wstawiennictwu karmelitów z pobliskich Głębowic.
Dawna siedziba karmelitów pełniła jednak także inną funkcję. Po sekularyzacji, w 1810 roku obiekt trafił w ręce wojska. Z czasem przekształcono to miejsce na koszary, korzystając też z materiałów z rozebranych częściowo zabudowań. Dzisiaj miejsce wciąż robi wrażenie. Obiekt z 50 pomieszczeniami i własnym parkingiem można kupić za 2 mln złotych - to 820,16 zł/m².
Lokal użytkowy do remontu. Wiele możliwości adaptacji
Według ogłoszeniodawcy zabytkowe budynki klasztorne mają obecnie przeznaczenie usługowo-handlowe. W ofercie znaleźć można kilka sugestii wykorzystania założenia.
- Możliwe przeznaczenie: mieszkania, ośrodek kultury, muzeum lotnictwa, prywatna szkoła, państwowa szkoła lotnicza, hotel & spa, dom rekolekcyjny, dom seniora z rehabilitacją - wymienia odpowiedzialne za ofertę biuro nieruchomości.
Gdzie tkwi haczyk? Oprócz faktu, że jest to zabytek, istnieje jeszcze kwestia konieczności przeprowadzenia generalnego remontu, ponieważ wnętrza nie są w najlepszym stanie. Zainteresowane osoby mogą umówić się na oglądanie przybytku w dzień pokazowy. Zaplanowano go na 9 czerwca br.