Nowe atrakcje turystyczne w Polsce. To będą hity 2023 roku

W 2023 roku w Polsce zadebiutują nowe atrakcje. Co pojawi się na turystycznej mapie? Na liście nowości są miejsca dla osób, które lubią aktywność fizyczną, ciekawe zabytki czy wspaniałe widoki i naturę. Oto najciekawsze atrakcje turystyczne tego roku.

Atrakcje turystyczne w Polsce: Morskie Centrum Nauki

Morskie Centrum Nauki jest już prawie gotowe. Nowa atrakcja turystyczna na mapie Polski na pewno przyciągnie tłumy interaktywnymi atrakcjami. Morskie Centrum Nauki w Szczecinie to trzy poziomy wystawiennicze, dwie sale edukacyjne i ukończone niedawno planetarium zamknięte w budynku w kształcie kadłuba statku.

Nowe atrakcje turystyczne w Morskim Centrum Nauki to ogrom doświadczeń. Dzięki zaawansowanej technologii istnieje możliwość oglądania konstelacji czy astronomicznych punktów orientacyjnych. Możliwy jest lot statkiem kosmicznym oraz obserwacja łazików i lądowników. Morskie Centrum Nauki ma zostać otwarte w maju 2023 roku.

Reklama

Gdzie na rower w wakacje 2023? Mazurska Pętla Rowerowa

Nowe atrakcje turystyczne 2023 to również propozycje dla miłośników jednośladów. Na Mazurach będzie można wkrótce skorzystać z nowej, liczącej ponad 300 km, trasy rowerowej. Mowa o Mazurskiej Pętli Rowerowej. Ta prowadzi po najpiękniejszych zakątkach Mazur, a jedna piąta trasy to ścieżki stanowiące trasy leśne

Kiedy otwarcie nowej atrakcji turystycznej? Mazurska Pętla Rowerowa, jej otwarcie i oznakowanie, zaplanowano na lato 2023 roku. Trasa ma być dostępna także dla rodzin z dziećmi. Rowerowa atrakcja turystyczna na północnym odcinku w okolicach Węgorzewa ma się łączyć ze szlakiem ściany wschodniej Green Velo

Spacer w koronach drzew: ścieżka w Ciężkowicach

Nowa atrakcja turystyczna będzie czekać na gości pod Tarnowem w Małopolsce. W Ciężkowicach powstaje ścieżka w koronach drzew, która będzie mieć 1020 metrów długości, z czego 990 metrów na wysokości ok. 17 metrów nad ziemią. Początkowo zakładano, że inwestycja zakończy się jeszcze w 2022 roku.

Kiedy otwarcie ścieżki w Ciężkowicach? Problemy z finansowaniem i projektowaniem sprawiły, że zakończenie budowy ścieżki planowane jest na wiosnę 2023. Wtedy też otwarte ma zostać rozbudowane Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Tyrolka. Nowa atrakcja turystyczna 2023 w Bieszczadach

W Bieszczadach powstaje najdłuższa w Polsce tyrolka. Turystyczny hit powstaje w Wańkowej w gminie Olszanica. Będzie to jednocześnie jedna z najdłuższych w Europie. Tyrolka będzie mieć dwie linie o długości 1350 metrów, liny zaś będą zawieszone 48 metrów nad ziemią.

Najdłuższa w Polsce tyrolka ma zostać oddana do użytku już w wakacje. To nie koniec nowych atrakcji turystycznych w tym regionie. W gminie ma powstać także park linowy i najdłuższy na świecie 400-metrowy tor do Summer Tubingu, czyli zjeżdżalni pontonowej.

Nowe uzdrowiska w Polsce w 2023 roku

Już wkrótce na mapie Polski pojawią się dwa nowe uzdrowiska. Pierwszym będzie Lidzbark Warmiński. Ten to miasto, które słynie z zabytkowej architektury oraz kanałów, przez co wielu porównuje to miejsce do włoskiej Wenecji. Specyficzny klimat wpływa na polepszenie zdrowia, a lecznicze działanie można spotęgować, zażywając kąpieli w lidzbarskich termach.

Drugie uzdrowisko ma powstać we wspomnianych Ciężkowicach. W tej w 2022 roku udało się zlokalizować pierwsze oznaki obecności leczniczej wody mineralnej. Plany stworzenia dużego uzdrowiska w Ciężkowicach miał już ponad 100 lat temu Ignacy Paderewski

Hit turystyczny w Zielonej Górze. Park Tysiąclecia otwarty jesienią

W październiku 2023 roku zostanie otwarty Park Tysiąclecia. To miejsce dla miasta historyczne, w którym mieszkańcy i turyści zyskają piękne miejsce, z nową tężnią solankową, placem zabaw i parkiem sensorycznym. Zgodnie z sugestiami mieszkańców, Park Tysiąclecia opanuje podobny klimat, jak w Parku Książęcym w Zatoniu.

Nowa atrakcja turystyczna to rewitalizacja 9 ha powierzchni, łącznie z historycznym płotem, schodami czy tarasami wokół Grobowca Beuchelta, gdzie obecnie mieści się siedziba stowarzyszenia "Warto Jest Pomagać". Cały obszar podlega ochronie konserwatorskiej.

CZYTAJ TAKŻE:

Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Warto je zobaczyć

Najciekawsze muzea iluzji w Polsce. Miejsca, które sprytnie zwodzą zmysły

10 ciekawych miejsc w Polsce na wiosenny weekend. Gdzie wyjechać?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy