To już nie jest Marriott. Hotel wyprowadza się z centrum Warszawy

Chyba każdy, kto przyjeżdżał do stolicy pociągiem, a przynajmniej wybrał się w okolice Pałacu Kultury i Nauki widział ten wieżowiec. Znajdujący się przy alejach Jerozolimskich Hotel Marriott był jednym z najbardziej znanych budynków w Warszawie. To tu zatrzymywał się podczas wizyty Joe Biden i podczas trasy koncertowej nocowała Taylor Swift. Znana sieć zerwała umowę i hotel musi zmienić nazwę.

Hotel Marriott od 1989 roku był, obok Pałacu Kultury i Nauki charakterystycznym elementem miejskiego krajobrazu Warszawy. Choć później rozwój city, czyli centralnej dzielnicy z licznymi wysokościowcami nieco wtopił go w panoramę, to pomimo prostej bryły wyróżniał się, w dużej mierze za sprawą charakterystycznego szyldu na szczycie.

5-gwiazdkowy hotel oferował 523 luksusowe pokoje i apartamenty z wyjątkowymi widokami, a także restauracje, bary, w tym najwyżej położony w Polsce Panorama Sky Bar oraz zaplecze konferencyjno-eventowe.

Na pozór nic nie zwiastowało takiej decyzji. Na stronie internetowej możemy przeczytać, że do 30 września 2024 roku trwa modernizacja basenu, strefy SPA oraz Fitness, co pokazywało raczej na chęć dalszego rozwoju.  

Reklama

Co stoi za rezygnacją z warszawskiej lokalizacji? W tle domysły i spór prawny

Właścicielem budynku jest spółka LIM Center. Pomiędzy nią a siecią Marriott od pewnego czasu trwał spór prawny. Sprawy toczyły się nie tylko w polskiej prokuraturze. Postępowanie wyjaśniające toczyło się również przed Międzynarodowym Trybunałem Arbitrażowym w Londynie, jak poinformował portal e-hotelarz.pl. Z kolei serwis propertynews.pl zwraca uwagę na przyczynę konfliktów, którą miały być sprawy rozliczeniowe z czasu pandemii.

Oficjalnie jednak nie podano powodów rozstania. Marriott International przedłużył ze spółką LIM Joint Venture, która jest administratorem obiektu umowę najmu powierzchni w budynku w 2010 r. Miała obowiązywać do 2044 r. Amerykańska sieć zerwała umowę i od 6 sierpnia hotel nie ma prawa do jej szyldu.

- Decyzję podjęto po wnikliwej analizie, a naszym priorytetem obecnie jest zapewnienie, aby proces tej zmiany przebiegł jak najsprawniej dla gości oraz pracowników - poinformowała w komunikacie sieć Mariott International.

Czy Mariott wyprowadza się z Polski?

Warszawski Hotel Mariott był zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym obiektem sieci w Polsce. Rezygnacja z tej lokalizacji nie oznacza jednak całkowitej wyprowadzki z naszego kraju, wręcz przeciwnie. Obecnie działają 23 obiekty spółki, a w najbliższych latach mają powstać kolejne hotele.

Polska pozostaje ważnym rynkiem dla Marriott International. - Nasze lokalne portfolio liczy 23 hotele, a plany rozwoju obejmują otwarcie 10 kolejnych obiektów w ciągu najbliższych kilku lat - dodała rzeczniczka sieci cytowana przez propertynews.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy