W Warszawie stanęła gigantyczna choinka z klocków LEGO. Budowały ją dzieci z rodzicami
Płatna współpraca
Jedyna w Polsce sześciometrowa choinka z klocków LEGO i trzy dni wspólnej zabawy rodziców z dziećmi – oto, co widzieliśmy w weekend 6-8 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki. Uczestniczyliśmy w fantastycznym evencie, który był otwarty dla wszystkich, bez jakichkolwiek opłat, po pobraniu biletu.
Szum przesypywanych klocków
Na czwartym piętrze PKiN szum klocków słychać od wyjścia z windy. Wiemy, gdzie kierować swoje kroki! Za chwilę wchodzimy do sporej otwartej przestrzeni z miłym, przytłumionym światłem, w której dziesiątki dzieciaków przekopują pojemniki z klockami i układają entuzjastycznie oryginalne ozdoby świąteczne: bombki, gwiazdki, renifery. Następnie maszerują do centralnego punktu, by z pomocą dorosłych zamontować dekoracje na gigantycznej, sześciometrowej choince. Nie ma drugiej takiej w Polsce, a powstała dzięki zaangażowaniu tysięcy dzieci i rodziców, którzy odwiedzili Świąteczną Strefę Zabawy LEGO w dniach od 6 do 8 grudnia. Każdy chciał dołożyć klocek do gigantycznej konstrukcji, która – musimy przyznać – robi wrażenie.
Niesamowite, że wystarczy dać dzieciom do ręki klocki, a one od razu wiedzą, co z nimi robić. Często nie potrzebują nawet instrukcji, choć te były dostępne na stołach i można się było nimi podpierać. Na pewno okazały się pomocą dla wielu rodziców, którzy poświęcili część mikołajkowego weekendu na zabawę ze swoimi pociechami. A to bardzo ważne, bo często w ferworze przedświątecznych przygotowań, sprzątania czy zakupów, zapominamy, że święta to przede wszystkim czas radości, bliskości i wspólnej zabawy.
Szczęście tkwi w zabawie
Jak pokazało badanie Play Well[1] Grupy LEGO, aż 96 proc. dzieci uważa zabawę za kluczowy element swojego szczęścia, a 97 proc. rodziców widzi w zabawie przestrzeń do nauki na błędach i wzmacniania relacji. Według tego badania rodziny, które bawią się razem, po prostu są szczęśliwsze. W Świątecznej Strefie Zabaw było to widać jak na dłoni: uśmiechy, gwar rozmów, zaabsorbowanie wspólną zabawą, ekscytacja i radość, kiedy z drobnych elementów udaje się stworzyć figurkę Mikołaja, bałwana, małą choinkę, serduszko lub nawet piernikową chatkę.
W strefie listów do świętego Mikołaja dzieci mogły spisać swoje marzenia na nadchodzące święta, ale np. w strefie LEGO Masters stał słynny puchar, a w niedzielę odwiedzili ją uczestnicy popularnego programu telewizyjnego. Można było z nimi porozmawiać i wspólnie spędzić czas.
Serce dla serca
Święta to czas dzielenia się i wyrażania dobrych emocji, dlatego Grupa LEGO, jak co roku w ramach inicjatywy „Build to Give”, zachęca do dzielenia się supermocą zabawy z dziećmi, które najbardziej jej potrzebują. Wystarczy zbudować serce z klocków LEGO i udostępnić je z hashtagiem #BuildToGive. Jeśli serce zbudujecie w sklepach LEGO i pochwalicie się nim w mediach społecznościowych lub w aplikacji LEGO Play, zestaw klocków trafi do dziecka, dla którego taka zabawka naprawdę będzie bardzo wyjątkowa. W te święta klocki powędrują do dzieci w szpitalach, domach dziecka oraz w potrzebujących społecznościach. Od 2017 roku „Build to Give” dotarło już do ponad 9,1 mln dzieci na całym świecie.
I na koniec kilka słów o historii marki. LEGO powstało w Danii jeszcze w 1932 roku. Firmę założył Oleg Kirk Kristiansen, a jej nazwa pochodzi od dwóch duńskich słów Leg Godt, co znaczy: baw się dobrze!
Tego właśnie życzymy wam na nadchodzące święta: dobrej zabawy. Obowiązki są ogromnie ważne, ale zabawa jest nie mniej potrzebna. Dostarczy radości, pozwoli na wzmocnienie relacji, a także wpłynie na rozwój wyobraźni oraz kreatywności. Wesołych Świąt!
[1] Badanie LEGO Play Well Study 2024 przeprowadzone przez firmę LEGO i Edelman DXI na koniec 2023 r. w Polsce, wśród 1000 rodziców dzieci w wieku 1-12 oraz 674 dzieci w wieku 5-12.
Płatna współpraca