Wieżowiec ze szlakiem turystycznym! Zielona konstrukcja powstanie w USA

Projekty budowlane inspirowane naturą nie są już niczym nowym w architekturze. Na całym świecie powstają budynki o charakterze biurowym i mieszkalnym, które są całe obrośnięte zielenią. W ostatnich latach architekci prześcigają się w coraz to bardziej innowacyjnych projektach. W Denver powstanie niezwykła konstrukcja, w fasadę której będzie „wbudowany” szlak turystyczny.

Budynek powstanie w dzielnicy River North w Denver, w stanie Kolorado. Nowy 16-piętrowy wieżowiec będzie łączyć przyrodę z architekturą. Tym, co sprawi, że oszklona fasada będzie się wyróżniać, jest niezwykła "szczelina" wiodąca przez dziesięć pięter. Przez sporą jej część będzie poprowadzony szlak turystyczny.

Ponadto na dachu wieżowca zostanie wybudowany basen o powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych z ogrodem i centrum spa. Lokalizacja wieżowca jest na tyle wyjątkowa, że z samego szczytu będzie można podziwiać widoki na Góry Skaliste.

Reklama

Budowla ma zostać ukończona w 2023 roku. Będzie się w niej znajdować 187 mieszkań do wynajęcia i ponad 700 metrów kwadratowych powierzchni handlowej na parterze.

Wieżowiec ze szlakiem turystycznym. Zielone cudo powstanie w Denver

Wyjątkowy projekt został opracowany przez słynne chińskie biuro projektowe MAD Architects oraz David Partnership Architects z Denver.

- Jeśli traktujemy nowoczesne miasta za stworzone ręką człowieka prawdziwe naturalne krajobrazy, to musimy zacząć projektować w ich obszarze kaniony, lasy, rzeki i wodospady i przekształcać betonową dżunglę w drugą naturę - przekazał w komunikacie prasowym Ma Yansong, założyciel MAD Architects.

Jest to pierwsze przedsięwzięcie chińskich architektów w Stanach Zjednoczonych, które ma szanse stać się prawdziwym architektonicznym dziełem.

Przeczytaj też: Kosmiczna bryła w Bielsku-Białej. Niebawem otwarcie Cavatina Hall

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wieżowiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy