Żabka Drive od soboty. Zakupy zrobisz bez wychodzenia z auta

Żabka Drive to nowy pomysł popularnej sieci sklepów, który został ogłoszony na początku miesiąca. Już w najbliższą sobotę zostanie uruchomiony pierwszy sklep w nowym formacie. Zakupy bez wychodzenia z samochodu najpierw będzie można zrobić w podwarszawskim Piasecznie. Jakie produkty kupimy w sklepie?

Żabka podzieliła się własnymi planami związanymi z uruchomieniem sklepów w nowym formacie na początku października, kiedy to zorganizowano jubileuszowe wydarzenie z okazji 25-lecia działalności. Już w najbliższą sobotę (28 października) klienci będą mogli zrobić zakupy w pierwszym punkcie Żabka Drive. Gdzie znajdziemy nowy sklep?

Pierwsza Żabka Drive w podwarszawskim Piasecznie

Pierwszy sklep Żabka Drive zostanie uruchomiony w sobotę pod Warszawą. Na lokalizację wybrano Piaseczno. Punkt znajduje się przy ul. Puławskiej 44d i ma być czynny od 6:00 do 23:00. Placówka ma 140 m2 i jest pierwszym z całej sieci takich sklepów, które będą otwierane z czasem.

Reklama

Żabka Drive ma format podobny do McDrive. Kierowca może tutaj bez wysiadania z samochodu zrobić zakupy. W tym celu musi podjechać autem do wolnego stanowiska z ekranem, gdzie składa zamówienie. Następnie trzeba udać się po odbiór do okienka. Niestety w ten sposób nie kupimy wszystkich produktów, które oferowane są w sklepach stacjonarnych sieci. Jedynie te, które można nabyć w strefie Żabka Café, czyli jedzenie i napoje.

W środku sklepu znajduje się wydzielone miejsce ze stolikami, gdzie można zjeść posiłek czy podładować telefon dzięki dostępnym ładowarkom. Żabka wierzy, że nowy format sklepów spotka się z zainteresowaniem zarówno tych stałych, jak i przejezdnych klientów jej sieci.

Firma ma już ponad 10 tys. sklepów

Sklepy Żabki są bardzo popularne i w całej Polsce jest ich już ponad 10 tys. Można je znaleźć w wielu miejscowościach, również tych mniejszych. W tegoroczne wakacje uruchomiono też około 30 punktów sezonowych w specjalnych kontenerach, a pod koniec zeszłego roku zaczęły ruszać punkty przy stacjach paliw.

Sieć Żabka Drive ma być sukcesywnie rozbudowywana. Szlaki przetrze sklep w Piasecznie, ale jeszcze w tym roku mają zostać uruchomione kolejne. Jeden z nich ma powstać pod Łodzią. Inne lokalizacje nie są znane, ale wiemy, że takie punkty mają być uruchamianie w ruchliwych miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz dużych miastach w Polsce. Przypomnijmy też, że sieć ma własną aplikację Żappka.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Żabka | zakupy | sklepy | Piaseczno
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama