Elon Musk ma pomysł na naddźwiękowy elektryczny samolot VTOL

Mało formalny podcast Joe Rogana z udziałem Elona Muska przyniósł kilka naprawdę ciekawych informacji od szefa Tesli i SpaceX. Pisaliśmy już o przełomowym interfejsie mózg-komputer, ale Musk ma jeszcze inne asy w rękawie.

Pijąc whiskey i popalając „trawkę” w youtubowym podcaście Joe Rogan Experience, Musk był bardzo skory do rozmowy i chętnie dzielił się informacjami na temat swoich biznesowych planów na przyszłość. Tym samym dowiedzieliśmy się, że zespół z NeuraLink opracował interfejs 10 razy lepszy od obecnie najbardziej zaawansowanych na świecie (więcej na ten temat znajdziecie ), ale również przyznał w dość nonszalancki sposób, że ma opracowany projekt samolotu.

Kiedy szef SpaceX został przyciśnięty w tym temacie, początkowo dość niechętnie zdawał się ujawniać szczegóły tego projektu, przyznając, że dzielił się tym pomysłem jedynie z przyjaciółmi i dziewczyną. Pod presją Musk zdradził jednak, że chodzi tu o pojazd typu VTOL, czyli samolot ze zdolnością do pionowego startu i lądowania. Co więcej, ten ma być naddźwiękowy oraz elektryczny, co w przypadku właściciela Tesli nie powinno dziwić.

Reklama

Rogan popełnił błąd, pytając Muska w jaki sposób miałoby to działać i w momencie, kiedy otrzymał techniczne wyjaśnienie ze strony gościa, sam przyznał, że jest „za głupi na tę konwersację”. Elon stwierdził nawet, że sporo myślał na temat tego projektu, ale jednocześnie przyznał, że obecnie nie stanowi on jego priorytetu, ponieważ ma dużo na głowie i uważa, że elektryczne samoloty nie są jeszcze „koniecznością”. Musk skupia się na razie na elektrycznych autach czy odnawialnych źródłach energii, którą można przechowywać.

Teraz jednak, kiedy Elon Musk ujawnił ten projekt, może będzie musiał bardziej skupić się na tym pomyśle i przyspieszyć pracę nad elektrycznym naddźwiękowym samolotem, zanim ktoś inny podłapie tę koncepcję i ukradnie jego pomysł. Niemniej jednak, że należy się spodziewać, że tego typu środki transportu pojawią się na rynku w najbliższych latach, szczególnie w komercyjnym wykorzystaniu.

Źródło: GeekWeek.pl/Joe Rogan Experience

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy