Potężny sterowiec nad Wrocławiem. Zobacz Goodyear Blimp na filmie i zdjęciach

Sterowiec Goodyear Blimp pojawił się w piątek nad Wrocławiem w swojej drodze z Pragi do Kopenhagi. Statek powietrzny można jeszcze dziś zobaczyć na niebie nad stolicą Dolnego Śląska. Nie przegap okazji.

Ten największy na świecie statek powietrzny zatrzymał się na podwrocławskim lotnisku Szymanów. Chociaż nie można się do niego zbliżyć i wejść na pokład, to jednak można go sfotografować na niebie, przelatującego obok charakterystycznych wrocławskich budowali.

Goodyear Blimp obecnie co jakiś czas przelatuje nad centrum Wrocławia, a we wtorek (03.08) wyruszy w podróż do Kopenhagi, gdzie będzie towarzyszył odbywającym się tam pierwszym w historii zmaganiom elektrycznych samochodów turystycznych Pure ETCR.

Sterowiec Goodyear Blimp ma długość 75 metrów. Na pokład może zabrać dwóch pilotów i maksymalnie czternastu pasażerów. Sterowiec osiąga prędkość maksymalną na poziomie 125 km/h. Jego docelowa wysokość przelotowa wynosi ok. 300 metrów.

Reklama

Statek napędzany jest trzema 4-cylindrowymi, 200-konnymi silnikami, które znajdują się po obu stronach powłoki oraz na ogonie. Dzięki napędowi, może on bardzo sprawnie manewrować w powietrzu i szybko przemieszać się pomiędzy zaplanowanymi lokacjami, w trakcie trwania imprez masowych.

Co ciekawe, sterowce Goodyeara od ponad 100 lat pojawiają się nad najważniejszymi wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi w USA. W Europie pierwszy z nich regularnie lata dopiero od roku. To właśnie on pojawił się we Wrocławiu.

Źródło: GeekWeek.pl / Fot. GeekWeek.pl

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama