Zobacz w akcji latający samochód z Kraju Kwitnącej Wiśni od firmy NEC

Japończycy ostatnimi czasy zaczęli poważnie odstawać od reszty Azji w kwestii budowy innowacyjnych technologii. Teraz prym wiodą Koreańczycy i Chińczycy. Najnowszy wynalazek firmy NEC jest tego najlepszym przykładem.

Zaprojektowany i zbudowany przez inżynierów latający samochód wygląda dość prowizorycznie. Chociaż Japończycy podkreślają, że jest to tylko prototyp i obecnie znajduje się on w fazie wstępnych testów, to jednak patrząc na niego z perspektywy konkurencji w świecie latających pojazdów, to można śmiało rzec, że jest to kupa złomu.

Firmy z Korei Południowej i Chin mają już kilka takich wynalazków, i to niemal praktycznie gotowych do produkcji oraz masowej sprzedaży. Tymczasem Japończycy z firmy NEC dopiero co przeprowadzili test, w którym ich pojazd o wdzięcznej nazwie EVtol uniósł się zaledwie na kilka metrów, przy czym jego konstrukcja wibrowała, jakby miała się zaraz rozpaść.

Reklama

Przypominamy, że rząd Kraju Kwitnącej Wiśni zapowiedział, że już w przyszłym roku, podczas ceremonii otwarcia Letniej Olimpiady w Tokio zaprezentuje futurystyczny latający samochód. Pracują nad nim wspólnie wiele tamtejszych firm, a wśród nich NEC. Podobno w czasie lotu ma on wykorzystywać technologię lewitacji magnetycznej.

Miejmy wszyscy nadzieję i trzymajmy kciuki za to, by Japończycy mieli jednak jakiegoś asa w rękawie, a śmieszny pojazd EVtol był tylko obiektem badań, na podstawie którego inżynierowie pozyskają cenne informacje na potrzeby realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Niech to paskudztwo zniknie tak szybko, jak się pojawiło.

Źródło: GeekWeek.pl/NEC / Fot. NEC

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy