Apple Pay

Czwartek, 7 września 2023 (09:40)
Apple Pay to metoda płacenia zastępująca z powodzeniem gotówkę czy tradycyjne karty płatnicze. Jest to przy tym bardzo bezpieczne rozwiązanie, zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych użytkownika, jak i o wygodę codziennych zakupów.
Apple Pay - najważniejsze informacje
Apple Pay to z pewnością jedna z najchętniej używanych usług Apple. /123RF/PICSEL

Apple Pay - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  usługa

 • System operacyjny:

 • Opłata:

  Nie

 • Rejestracja:

  Nie

Apple zadbało o to, aby za pośrednictwem Apple Pay można było płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. W ten sposób można zrobić także zakupy w aplikacji mobilnej. 

Jak działa Apple Pay? 

Korzystanie z Apple Pay nie wymaga żadnych złożonych formalności ani zakładania specjalnego konta. Wszystko odbywa się w prosty i intuicyjny sposób. Apple Pay to bezpieczna, prosta w obsłudze i powszechnie akceptowana metoda płatności.

Można uruchomić Apple Pay, jeśli do aplikacji Wallet na iPhone doda się swoją kartę (przedpłaconą, debetową czy kredytową). Od razu będzie można skorzystać z tej zbliżeniowej formy płatności. Funkcja Apple Pay działa na takich urządzeniach jak Apple Watch, Mac czy iPad. Firma Apple nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z tego udogodnienia. 

Tworząc Apple Pay, firma duży nacisk położyła na ochronę danych osobowych użytkowników. 

Dane osobowe klienta powiązane z kartą płatniczą w ogóle nie są udostępniane sprzedającemu. Wszystko dlatego, że transakcjom są przypisywane jednorazowe numery identyfikacyjne. Co więcej, Apple nie przechowuje oryginalnych numerów kart kredytowych, debetowych lub przedpłaconych dodanych do usługi Apple Pay ani nie ma do nich dostępu. W aplikacji znajduje się wyłącznie część rzeczywistego numeru karty i część numeru DAN wraz z opisem karty.

Apple Pay - Wiadomości