Czy w sierpniu będzie ciepło i wrócą upały? Zła wiadomość

Ostatni weekend lipca w wielu regionach Polski minął pod znakiem deszczu i burz. Mimo to w wielu miejscach nie brakowało słońca. Jaka będzie pogoda w pierwszym tygodniu sierpnia? IMGW nie pozostawia złudzeń.

Choć deszcz jest niezbędny dla funkcjonowania świata przyrody, to podczas wakacji większość osób liczy na słoneczną aurę. Zwłaszcza, jeżeli ktoś planuje spędzić czas na plaży. Końcówka weekendu przyniosła w wielu miejscach deszcz i burze. Najwięcej padało w Polsce północnej i południowo-zachodniej. W rejonie Trójmiasta i Kołobrzegu opady przekroczyły 10 mm, a rekord zanotowano w Kętrzynie - nieco ponad 25 mm. W woj. dolnośląskim, małopolskim, kieleckim i podkarpackim opady wahały się od niespełna 2 do ponad 7 mm.

Mimo to nie brakowało słońca, zwłaszcza na Wybrzeżu. W Ustce świeciło przez ponad 12 godzin.

Reklama

Czy w sierpniu będzie ciepło, czy będzie padał deszcz?

Początek sierpnia zapowiada się w większości deszczowo i burzowo. Według prognoz IMGW w poniedziałek w całym kraju będzie pochmurno, deszcze możliwe w centralnej, północno-zachodniej i północnej części kraju oraz  w woj. lubelskim i podkarpackim. Temperatura od 18 st. C w zachodniopomorskim do 25 st. C na Podkarpaciu - tam, według najnowszych informacji mogą wystąpić słabe burze.

Kolejne dni bez zmian. We wtorek opady w niemal całym kraju, a na Pomorzu i zachodzie możliwe burze. Na południowym wschodzie może spaść ponad 20 mm deszczu. Najchłodniej w północno-zachodniej części kraju, ok 19-20 st. C, najcieplej na wschodnie, 23 -26 st. C.

W środę deszcz niemal w całym kraju, bez deszczu tylko na krańcach północno-zachodnich. Najcieplej będzie na południu kraju, do 25 st. C i tam może zagrzmieć.

W czwartek prognozuje się opady w całym kraju, choć jak informuje IMGW, poza północną częścią Polski, gdzie możliwe są burze, nie powinno również zabraknąć słońca.

Piątek pozwoli nieco odpocząć od deszczu. W całym kraju niebo przeważnie umiarkowanie zachmurzone, na północy możliwe przelotne deszcze i burze.

Jaka będzie pogoda w pierwszy weekend sierpnia?

Szykując się wyjazd 5 i 6 sierpnia warto zabrać coś od deszczu i dodatkowe nakrycie. W sobotę całym kraju możliwe opady, miejscami intensywne. Poza tym chłodno, od 18 do 21 st. C. Więcej przejaśnień możemy się spodziewać w niedzielę. Będzie także cieplej, w wielu miejscach termometry wskażą 23-24 st. C.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy