Pogoda nad morzem w lipcu i sierpniu. Będzie słońce czy deszcz?

Lipiec był kolejnym miesiącem, który przyniósł nam rekordowe upały z temperaturą przekraczającą 35 st. C. Ale miesiąc powoli się kończy i pewnie wielu z was chce wiedzieć, czy warto jechać na urlop w sierpniu. Jakiej pogody możecie się spodziewać w kolejnym letnim miesiącu?

  • Ostatnie upały spowodowane są napływem mas powietrza zwrotnikowego od zachodu. 
  • Wysoka temperatura nie daje spokoju w dzień i w nocy. Powietrze nie może się ochłodzić, wskutek czego w woj. lubuskim, zachodniopomorskim i części wielkopolskiego mogliśmy obserwować tzw. tropikalne noce, czyli z temperaturą niespadającą poniżej 20 st. C.

Pogoda na koniec lipca 2022. Jakie temperatury?

W kolejnych dniach masy powietrza przesuną się na wschód, dzięki nadciągającym chłodniejszym masom powietrza polarnego morskiego.

Od zachodu nadchodzi chłodny front atmosferyczny, który przyniesie w niedzielę chwilowe ochłodzenie i opady. Później niestety upały wrócą, ale powyżej 30 st. C będą najczęściej pokazywały termometry w Polsce centralnej i południowo-wschodniej, choć na zachodzie też momentami może być gorąco.

Reklama

Najchłodniej będzie w Polsce północnej, gdzie termometry pokażą od 18 do 23 stopni Celsjusza.

Jaka będzie pogoda nad morzem w sierpniu 2022. Będą upały?

Początek sierpnia będzie najcieplejszy w południowo-wschodniej części kraju. Najwyższa temperatura będzie w woj. lubelskim i podkarpackim. Termometry mogą również przekroczyć 30 st. C również w województwach: świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.

Choć według eksperymentalnych prognoz IMGW, wartości temperatury w sierpniu będą wyższe od średniej wieloletniej, to poza gorącym początkiem, kolejny miesiąc powinien przynieść nam nieco odpoczynku od tak wysokiej temperatury.

Czytaj także: Mapa NASA szokuje. Rekordowe upały i tragiczne pożary w Europie i Azji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wysoka temperatura | upały
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy