Reklama

Ukraińcy z drona zbombardowali rosyjskiego "orka"

Ukraiński dron zrzucił bombę na rosyjskiego żołnierza. Na filmie zamieszczonym w mediach społecznościowych widać, ze Rosjanin wcześniej wystrzelił pocisk przeciwpancerny...

Po raz pierwszy na filmie zarejestrowano atak drona na pojedyńczego człowieka. Ukraińscy operatorzy drona najpierw uważnie obserwowali rosyjskiego żołnierza, który ukryty na terenie prywatnej posesji przygotowywał się do strzału pociskiem przeciwpancernym. Na filmie zarejestrowanym kamerą z drona widać, że mogła to być na przykład wyrzutnia rakiet przeciwpancernych RPG-29 "Wampir". Wskazuje na to sposób, w jaki Rosjanin trzyma broń.

Mijają kolejne sekundy, po czym rosyjski żołnierz decyduje się na strzał. Tego operatorowi drona było za wiele! Zwolnił zaczep granatu pod dronem i w kierunku Rosjanina wolnym lotem poszybował pocisk. W tej sytuacji trudno było o precyzję. Eksplozja nastąpiła kilka metrów od niego, ale atak i tak okazał się skuteczny. Siła eksplozji powaliła rosyjskiego żołnierza na ziemię, a granatnik wypadł mu z ręki. Zdjęcia żołnierza po ataku dronem ukazały się w mediach społecznościowych.

Reklama

Nie wiadomo, w którym rejonie Ukrainy doszło do tej sytuacji ani jak zakończył się atak drona dla rosyjskiego żołnierza. Film wzbudził ogromne emocje wśród internautów. Część zarzucała operatorowi drona marnotrawstwo, gdyż drogi pocisk przeciwpancerny użył wobec jednego żołnierza. Inni jednak rozumieli emocjonalną reakcję po tym, kiedy w rękach rosyjskiego agresora zobaczył granatnik.

Internauci komentujący ten film byli zgodni w jednym punkcie - eksplozja pocisku przeciwpancernego w odległości zaledwie kilku metrów od żołnierza mogła okazać się bardzo niebezpieczna.

Ukraińskie drony wygrywają wojnę w sieci

Media społecznościowe w czasie tej wojny należą do Ukraińców, a jego największymi bohaterami są drony bojowe. Najsłynniejszy to oczywiście Bayraktar TB2, ale oprócz niego do walki z wojskami Putina przystąpili także właściciele zwykłych dronów. Ukraińscy pasjonaci bezzałogowców niszczą z powietrza rosyjskie czołgi i transportery opancerzone. Ich drony mają podczepione na dole granaty przeciwpancerne, które uwalniane są na sygnał radiowy. Być może ten film to efekt ataku jednej z takich maszyn.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy