192 Mpix i 1-calowa matryca, tak ciekawie zapowiada się Xiaomi Mi 12 Ultra

Chociaż do premiery kolejnego flagowca od Xiaomi pozostało jeszcze sporo czasu, to jednak już teraz przecieki mówią o urządzeniu, które będzie zaskakiwało aparatami i nie tylko. Czego możemy się spodziewać?

Mi 11 Ultra podniosło poprzeczkę dla smartfonów innych producentów. Wszystko wskazuje na to, że z Mi 12 Ultra będzie podobnie. Xiaomi ma zamiar zaoferować swoim klientom coś nowego, czego jeszcze nie było. Nie, nie będzie to odgrzewany kotlet w nowym opakowaniu.

Przecieki mówią o pojawieniu się na pokładzie Mi 12 Ultra potężnego, 1-calowego sensora o rozdzielczości aż 192 Mpix. Będzie to niemal dwukrotny wzrost w porównaniu do większości poprzednich sensorów we flagowcach samej chińskiej firmy, jak i jej konkurencji. Oczywiście, pojawi się system łączenia pikseli aż 16 w jeden, co ostatecznie zaowocuje faktyczną rozdzielczością na poziomie 12 Mpix.

Reklama

Możemy też liczyć na nowe, zaawansowane obiektywy, np. z płynną soczewką. Nie zabraknie też nowej generacji przedniej kamery do selfie ukrytej pod ekranem. Na pokładzie ma znaleźć się Snapdragon 895, czyli następca obecnie oferowanego 888. Jeśli chodzi o baterię, to może to być ogniwo o pojemności 6000 mAh, które będzie można ładować przewodowo z mocą 120 W i bezprzewodowo nawet do 100 W.

Raczej nie mamy co liczyć, że Mi 12 Ultra pojawi się w tym roku. Pewne jest, że zanim trafi on do sklepów, Xiaomi wyśle do nich swój drugi model składanego smartfona, a jeszcze w tym roku zaprezentuje pierwsze urządzenie bez złączy i aż 13 nowych modeli smartfonów.

Źródło: GeekWeek.pl/Gizchina / Fot. Xiaomi

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama