Reklama

Apple od teraz pozwoli ocenić swoje fabryczne aplikacje

Apple udostępniło możliwość oceny i recenzji niektórych ze swoich fabrycznych aplikacji. Od teraz będzie można wystawić od jednej do pięciu gwiazdek bazowym programom na iPhone’ach. Pierwsze oceny fabrycznych aplikacji nie są przychylne.

System oceny i recenzji nie jest niczym nowym. Stosuje się go najczęściej w przypadku restauracji, filmów, gier, miejsc i seriali. Zarówno w Google Play, jak i App Store można ocenić aplikacje. Jednak Apple nie brało pod uwagę recenzowania programów, które fabrycznie pojawiają się na każdym smartfonie firmy. To się właśnie zmienia i już teraz niektóre z bazowych aplikacji również podlegają ocenie użytkownika.  

Wraz z aktualizacją systemu iOS oznaczoną jako 15.1, użytkownicy dostali możliwość oceny i napisania recenzji fabrycznie zainstalowanych na iPhone’ach aplikacji. Teraz każdy zgodnie z własnym sumieniem może im podarować od jednej do pięciu gwiazdek. Ocenie podlega aplikacja Zegar, Telefon, Safari, Wiadomości, Aparat i wiele innych. Na razie ocen nie ma zbyt wiele, gdyż najwidoczniej użytkownicy nie są świadomi istnienia takiej opcji. Jednak niektórzy z klientów już wykorzystali okazję do skrytykowania niektórych aplikacji. W tym momencie Safari ma ocenę 3,8, lecz tylko 12 osób zrecenzowało tę aplikację. 

Reklama

Wraz z aktualizacją iOS 15.1 pojawiła się również wyczekiwana przez klientów Apple funkcja SharePlay, która umożliwi użytkownikom iPhone’ów i innych urządzeń firmy wspólne oglądanie filmów i słuchanie muzyki na odległość ze znajomymi. Posiadacze iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max mogą już testować narzędzie ProRes, poprawiające jakość nagrań wideo. iOS 15.1 to również naprawa błędów, z którymi użytkownicy zmagali się od premiery systemu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: apple | aplikacje mobilne | aplikacje fabryczne | iphone | SharePlay | App Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy