Gdzie jest kosz w telefonie i co w nim znajdę?

Kosz w telefonie to funkcja, która ma niewiele wspólnego z tym, do czego przyzwyczajeni są użytkownicy komputerów. Na pytanie, gdzie jest kosz w telefonie, nie ma w zasadzie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ producenci smartfonów zrezygnowali z tworzenia oddzielnego folderu. Sprawdzamy, czym naprawdę jest kosz w telefonie, jak go opróżnić oraz czy jest sposób na to, by przywrócić zawartość kosza w telefonie.

Gdzie jest kosz w telefonie z Androidem?

Kosz w telefonie z Androidem jako taki nie istnieje. Prawdopodobnie przechowywanie wszystkich usuniętych plików uniemożliwia ograniczona pamięć urządzeń. Co zrozumiałe, ewentualny kosz pochłaniałby pamięć Androida przez zbędne pliki. W przeciwieństwie na przykład do systemu Windows.

Oznacza to, że Android nie umożliwia odzyskania usuniętych plików tak, jak ma to miejsce w pecetach, gdzie wystarczy w koszu wybrać opcje "Przywróć wszystkie elementy". Przynajmniej domyślnie. Gdzie jest kosz w telefonie z Androidem? Choć trudno szukać znajomej wszystkim ikonki z pulpitu Windowsa, nakładki od producentów telefonów czy modyfikacje Androida pozwalają odzyskać utracone pliki.

Reklama

To przede wszystkim opcja, która pozwala na przywrócenie przypadkowo usuniętych plików czy zdjęć. W wielu modelach obecnie dostępnych smartfonów bez problemu można przywrócić takie pliki przez określony czas.

Jak wyczyścić kosz w telefonie?

Oczywiście kosz w telefonie nie istnieje w dosłownym znaczeniu. W najnowszych systemach istnieje jednak opcja usunięcia śmieci w ukrytych ustawieniach. I tak na przykład w telefonach Samsung kosz wyświetli się po kliknięciu trzech kropek lub pionowych pasków. Te znajdują się w aplikacji Galeria w prawym górnym rogu ekranu. Tu gromadzone są usunięte zdjęcia

Niektóre aplikacje posiadają własne kosze również w telefonach iPhone. Te przez jakiś czas, zazwyczaj 30 dni, przechowują pliki. W aplikacji "Zdjęcia" klikamy w "Ostatnio usunięte". W zależności od ich ilości i długości zajmują sporą ilość pamięci. Jak wyczyścić kosz w telefonie? Można wybrać i usunąć tylko wybrane lub wszystkich na raz. W tym celu stukamy w przycisk "Wybierz" lub "Usuń wszystkie".

Jak odzyskać pliki usunięte z kosza?

Przywrócić zawartość kosza w telefonie najłatwiej przy pomocy stworzonych do tego programów. Pełnego sukcesu nie obiecujemy, niemniej warto spróbować. Jak odzyskać pliki usunięte z kosza? Zanim odpowiemy, warto jeszcze nadmienić, by zabieg ten wykonać jak najszybciej po usunięciu danych. Wynika to z prostego faktu, że każda czynność na telefonie to nadpisanie plików, które chcemy odzyskać

Jak przywrócić zawartość kosza w telefonie? Popularne aplikacje to

  • DiskDigger - ta pozwala odzyskać utracone zdjęcia, obrazy lub filmy z pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej karty pamięci, nawet po jej sformatowaniu;
  • DigDeep - przeszukuje pamięć wewnętrzną i kartę SD w poszukiwaniu usuniętych obrazów i łatwo je odzyskuje;
  • Data Recovery for Android - program do odzyskiwania danych na urządzeniach wyposażonych w system operacyjny Android;
  • Easeus - darmowe narzędzie do odzyskiwania danych utraconych na skutek działania wirusów, awarii sprzętu lub oprogramowania, a także poprzez przypadkowe usunięcie;
  • Recuva - darmowe narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych, charakteryzujące się dużą skutecznością.

Jak odzyskać pliki usunięte z kosza? Najdroższy wybór to udanie się do komisu i skorzystanie z profesjonalnych usług, które nie należą do najtańszych. Może się także okazać, że jest to albo niemożliwe, albo uda się odzyskać na przykład zdjęcia w okrojonej jakości i rozdzielczości, a często będą to same miniatury lub pliki tymczasowe.

CZYTAJ TAKŻE:

Najpierw kup nowy telefon, potem sprzedaj stary. Nigdy na odwrót

Jakie słuchawki są lepsze - douszne czy dokanałowe? Spora różnica

Wyciśnij więcej z baterii telefonu. Jedno ustawienie i po kłopocie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | telefony | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy