Reklama

Google Lens czyli Obiektyw Google. Poszukaj tego, co widzisz

Co to jest Obiektyw Google i jak go włączyć to przydatne informacje, kiedy w otaczającej rzeczywistości zainteresował nas jakiś przedmiot, budynek czy roślina. Chcąc je bliżej poznać, warto skorzystać z aplikacji amerykańskiego giganta tym bardziej że ta ma do zaoferowania o wiele więcej. Sprawdzamy funkcje i możliwości Obiektywu Google.

Co to jest Obiektyw Google?

Obiektyw Google, inaczej Google Lens to narzędzie, które umożliwia identyfikację obiektów. Technologię rozpoznawania obrazów opracowano przez Google w celu uzyskania informacji za pomocą analizy zdjęć

Po raz pierwszy ogłoszony podczas Google I/O 2017 Obiektyw Google został najpierw udostępniony jako samodzielna aplikacja, a później zintegrowany ze standardową aplikacją aparatu na Androida.

Obiektyw Google to zaawansowane narzędzie, które świetnie sprawdza się w tych momentach naszego życia, kiedy szukamy odpowiedzi na pytanie "co to?". Będąc na wakacjach, można zdobyć informacje o mijanych zabytkach, a spacerując w lesie dostajemy natychmiastową odpowiedź o roślinie, która nas zachwyciła. 

Reklama

Jak włączyć Obiektyw Google?

Jak włączyć aplikację? Obiektyw Google należy pobrać ze Sklepu Play albo App Store. Jeżeli aplikacja jest już zainstalowana, należy ją zaktualizować. W przypadku urządzeń z systemem Android włączyć Obiektyw Google można poprzez aplikację, ale także przez Zdjęcia Google, Asystenta Google lub w aplikacji Google w niektórych smartfonach. 

Jak włączyć Obiektyw Google? W aplikacji pojawi się przycisk z ikonką Obiektywu. Należy go kliknąć, a następnie zeskanować zdjęcie lub uruchomić rozpoznawanie w czasie rzeczywistym.

Zobacz także: Oto 7 aplikacji, które są niezbędne podczas wakacji za granicą

W przypadku iPhone lub iPada Obiektyw Google można włączyć w wyszukiwarce lub poprzez Zdjęcia Google. Znacznie prostszy jest pierwszy sposób, bo wystarczy kliknąć ikonkę usługi znajdującą się w polu wyszukiwania. 

Włączyć Obiektyw Google w iPhonie można przez Zdjęcia Google, ale ta rozpoznaje obrazy już zrobionych zdjęć. Tu należy wybrać obraz i dotknąć ikonkę usługi, która znajduje się w dole ekranu.

Obiektyw Google. Przydatne funkcje

Kierując aparat telefonu na obiekt Obiektyw Google próbuje zidentyfikować obiekt, ale nie tylko. Jedną z ciekawych funkcji to opcja skanowania i tłumaczenia tekstu w czasie rzeczywistym. To przydatna funkcja, gdy jesteśmy za granicą na wakacjach. Obiektyw Google umożliwia również wyszukiwanie słów.

Co jeszcze potrafi Obiektyw Google? Jeżeli jakiś przedmiot przyciągnął naszą uwagę - strój, meble, buty czy cokolwiek innego, możesz zainspirować się podobnymi rzeczami bez konieczności opisywania w wyszukiwarce tego, co cię zaciekawiło. Wystarczy uruchomić Obiektyw Google, który wyszuka za nas interesującą nasz rzecz.

Zobacz także: Jak zrobić zrzut ekranu? Wszystkie sposoby na screenshot, które warto znać

Jeszcze inne funkcje Obiektywu Google to rozpoznawanie roślin i zwierząt. Dodatkowo aplikacja pozwala na kopiowanie drukowanego lub napisanego odręcznie tekstu. Wystarczy skopiować tekst, a następnie jednym kliknięciem wysłać do przeglądarki Chrome na innym urządzeniu, na którym się logujesz.

Obiektyw Google to przydatna aplikacja podczas nauki. Uczniów na pewno zaciekawi fakt, że ta pomaga podczas odrabiania zadań domowych. W jaki sposób? Jeżeli uczeń ma trudne zadanie, wystarczy zeskanować jego treść z książki, a na telefonie pojawią się rozwiązania z matematyki, historii, chemii, biologii, fizyki i innych dziedzin.

Podczas zamawiania dań w restauracji również możemy wykorzystać Obiektyw Google. Po zeskanowaniu menu Obiektywem wyświetlą się zdjęcia dań znajdujących się w ofercie.

Jak wyłączyć Obiektyw Google?

Jak usunąć Google Lens? Jak zwykle w takich sytuacjach można wejść w aplikację Sklep Google Play. Tu w prawym górnym rogu kliknij ikonę profilu, następnie "Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami". Kolejno kliknij nazwę aplikacji, którą chcesz usunąć i wybierz opcję "Odinstaluj". Możesz również usunąć Google Lens, wchodząc w ustawienia aplikacji w swoim urządzeniu

Co ważne, niektórych aplikacji systemowych zainstalowanych fabrycznie na telefonie z Androidem nie da się usunąć. Może się zdarzyć, że nie da się usunąć Google Lens. 

Można je jednak wyłączyć na wybranych urządzeniach, dzięki czemu nie będą się już pojawiać na liście aplikacji. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Obiektyw Google | aplikacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy