GPS w komórkach

Garmin przedstawia nawigację zaprojektowaną z myślą o praktycznie dowolnym telefonie komórkowym.

Garmin oraz N95.
Garmin oraz N95.materiały prasowe

Garmin Mobile XT działa jako zestaw nawigacji samochodowej z mapą Europy bądź Polski - GPMapą. Wystarczy umieścić kartę pamięci w kompatybilnym telefonie i już po chwili można rozpocząć nawigowanie do wyznaczonego celu. Aplikacja współpracuje z wbudowanym w telefon modułem GPS, jak również z zewnętrznymi odbiornikami GPS.

Omawiana urządzenie pozwala na automatyczne zaplanowanie trasy podróży z wieloma punktami pośrednimi, a następnie prowadzi kierowcę zakręt po zakręcie do wyznaczonego miejsca, wspierając go komunikatami głosowymi.

Najnowsza aplikacja rejestruje ślad przebytej podróży, a także przechowuje najczęściej używane trasy w pamięci telefonu. Użytkownik może również skorzystać z funkcji dodawania własnych dróg lub obszarów unikanych w trakcie wyznaczania tras.

Garmin Mobile XT przygotowany jest także do obsługi własnych baz punktów POI, które najczęściej wykorzystywane są do ostrzegania przed fotoradarami. Wystarczy zainstalować pobraną z internetu bazę punktów, a telefon z uruchomioną aplikacją Garmin Mobile XT ostrzegać będzie Kierowcę dźwiękiem przy zbliżaniu się do takiego miejsca.

Interesującą funkcją jest możliwość powiązania kontaktów telefonicznych ze współrzędnymi geograficznymi. Taki zabieg pozwala nawigować do miejsca zamieszkania, czy też pracy osoby znajdującej się pod daną pozycją w książce telefonicznej.

Ciekawą funkcją jest PeerPoints, która umożliwia wysyłanie aktualnej pozycji do innych użytkowników Garmin Mobile XT oraz nawigację do pozycji odebranej od innego użytkownika.

Dzięki aplikacji Garmin Mobile XT możesz sprawdzić prognozę pogody w dowolnym miejscu na świecie oraz odebrać komunikaty drogowe w wybranych krajach (konieczny dostęp do internetu, a poza krajem dodatkowo aktywna usługa roamingu).

Garmin Mobile XT GP - 349 zł;

Garmin Mobile XT Europe - 449 zł.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas