LG oficjalnie potwierdza Wing, czyli innowacyjny smartfon z obrotowym ekranem

Jakiś czas temu w doniesieniach z obozu koreańskiego giganta zaczęło się pojawiać ciekawe urządzenie z obrotowym ekranem, ale dopiero teraz doczekało się oficjalnego potwierdzenia.

LG oficjalnie potwierdziło już, że faktycznie pracuje nad smartfonem, który będzie nosił nazwę Wing i wszystkiego dowiemy się już podczas specjalnej konferencji ujawniającej, zaplanowanej na 14 września. Niestety to wszystko, czym podzielił się koreański producent, ale przy okazji umieścił na swoim kanale YouTube mały teaser, który nie pozostawia wiele wyobraźni. Mówiąc krótko, potwierdza, że urządzenie najpewniej posiadać będzie dwa ekrany, ale działać będą one inaczej niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni, stąd też dopisek „Discover the Unexplored”. Wszystko dlatego, że jeden wygląda na obrotowy, który można odwrócić o 90 stopni, żeby całość utworzyła coś na wzór litery T. Na pierwszy rzut oka wygląda to nieco dziwnie i trudno wyobrazić sobie jakieś konkretne zastosowania dla tego typu ekranu, ale LG z pewnością coś dla nas przygotowało, bo trudno uwierzyć, żeby wypuszczało takie urządzenie w ciemno. 

Reklama

Poza tym, doniesienia sugerują, że mamy spodziewać się wsparcia dla łączności 5G, potrójnego aparatu tylnego z głównym sensorem 64 MP, a także układu Snapdragon z serii 7. LG Wing będzie pierwszym sprzętem firmy w ramach projektu Explorer Project, czyli nowej kategorii urządzeń mobilnych, której celem jest „odkrywanie nowych sposobów interakcji z mobilnymi urządzeniami i rzucanie wyzwania ustanowionym normom użytkowania”. Jeśli zaś chodzi o sam smartfon Wing, to zdaniem LG dostarczy „zupełnie nową i odmienną formę i doświadczenie, które byłoby niemożliwe do stworzenia z konwencjonalnymi smartfonami”. Nie da się ukryć, że dużo w tym marketingu i mało konkretów, ale wszystko powinno stać się jasne już za niecały tydzień - wtedy też będziemy mogli ocenić, czy LG faktycznie zmusi branżę do myślenia. A dużo będzie też zależeć od ceny smartfona, która w przeciekach wynosi ok. 1000 USD, więc nie jest niska, ale z drugiej strony nie jest to jeszcze cena high-endowych konkurentów. 

Źródło: GeekWeek.pl/LG

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama