Największe na świecie targi elektroniki mobilnej nie odbędą się przez koronawirus

Chiński wirus zaledwie po miesiącu epidemii zaczyna bardzo poważnie odbijać się nie tylko na globalnej gospodarce, ale również na największych imprezach technologicznych. Nadeszły ciężkie czasy?

Targi Mobile World Congress to jedna z największych na świecie imprez branżowych, która co roku odbywała się w hiszpańskiej Barcelonie. Niestety, w tym roku nie zostanie zorganizowana z powodu potencjalnego zagrożenia dla uczestników, związanego z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. To wydarzenie bez precedensu, bowiem ma to miejsce pierwszy raz w całej 33-letniej historii targów.

Organizatorzy MWC 2020 poinformowali, że największe azjatyckie i amerykańskie koncerny technologiczne odwołały swój udział w imprezie. Wśród nich jest Samsung, Nvidia, Xiaomi, Huawei, Sony, LG czy Amazon. Na serwisach społecznościowych znani ludzie na co dzień działających w branży urządzeń mobilnych również zapowiedzieli, że nie pojawią się na targach. Ich obawy są jak najbardziej uzasadnione.

Reklama

Organizowanie imprez masowych to w obliczu rozprzestrzeniania się wirusa Wuhan bardzo zły pomysł. Trzeba uczynić wszystko, by jak najbardziej to możliwe ograniczyć jego ekspansję na całą planetę, a takie imprezy temu nie sprzyjają.

Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Producenci zapowiedzieli jednocześnie, że swoje nowości na rok 2020 w postaci smartfonów i najróżniejszych urządzeń mobilnych zaprezentują na serwisie YouTube. Także możecie spodziewać się, że nie ominą Was zapowiedzi, ani prezentacje najciekawszych wynalazków, które za zadanie mają ułatwić nam codzienne życie.

Źródło: GeekWeek.pl/MWC / Fot. MWC

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy