Napraw sobie Samsunga! Teraz zrobisz to sam

Nadeszła dobra wiadomość dla posiadaczy urządzeń firmy Samsung. Marka zdecydowała się na wprowadzenie do Europy swojej usługi samodzielnej naprawy. Dzięki niej w łatwy sposób pozyskamy oryginalne części potrzebne do wymiany i we własnym domu dokonamy koniecznej naprawy. Jak skorzystać z usługi i ile to kosztuje? Sprawdź.

programie do samodzielnej naprawy urządzeń Samsunga mogliśmy usłyszeć już w 2022 roku, kiedy to miał on premierę w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać na wprowadzenie go do Europy. Jak ogłasza firma, z tej usługi skorzystamy w Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Polsce, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Masz telefon Samsunga? Możesz go naprawić

Program umożliwia aktualnie naprawienie smartfonów z serii Galaxy S20, S21 oraz S22. W Europie można wymienić wyświetlacz, tylne szkło oraz porty ładowania.

Reklama

Jak to zrobić? Na przeznaczonej do tego stronie wyszukujemy części zamiennych do naszego urządzenia poprzez zaznaczenie jego rodzaju oraz oznaczenie modelu. W takim razie jak to wychodzi cenowo? Różnie — niektóre z elementów są tańsze, jak np. produkt nazwany "klapka baterii" do Samsunga Galaxy S22 ultra, która kosztuje 322,01 zł, ale za wyświetlacz do tego samego telefonu zapłacimy już 1436,31 zł.

Do tego kupimy też zestaw narzędzi do samodzielnej naprawy, który zawiera metalową pęsetę, przyssawkę, szczypce do otwierania, śrubokręt PHO i narzędzie do otwierania. Taki zestaw kosztuje 132,67 zł.

Warto zaznaczyć, że nie jesteśmy pozostawieni bez pomocy. Przed dokonaniem napraw, powinniśmy obejrzeć wideo dotyczące elementu, jaki chcemy wymienić. Dobrze będzie też przyswoić wszelkie informacje na ten temat, które znajdziemy na stronie Samsunga w specjalnej sekcji. Jak czytamy — przed rozpoczęciem napraw pozagwarancyjnych, powinniśmy wykonać kopię zapasową danych, a także poczekać, aż bateria urządzenia całkowicie się rozładuje. Będziemy też musieli wyjąć kartę SIM ze smartfona.

Konieczne jest jeszcze przytoczenie dość istotnej informacji, jaką jest fakt, iż Samsung nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia produktu, obrażenia ciała i inne kwestie bezpieczeństwa po naprawie dokonanej przez nieautoryzowany serwis, samodzielnej naprawie oraz nieprofesjonalnej naprawie produktu. 

Usługa samodzielnej naprawy Samsunga. Naprawisz nie tylko smartfona

Co istotne, to że usługa dotyczy nie tylko smartfonów. Objęte są nią niektóre najnowsze urządzenia Samsung Galaxy. Na liście znajdziemy lodówki, pralki, pralko-suszarki, zmywarki, ale i telewizory czy monitory.

Jak informuje firma, są plany rozszerzenia programu tak, by objąć więcej urządzeń, narzędzi naprawczych, instrukcji i rynków. Jeżeli więc nie znajdziemy naszego urządzenia na stronie, nie wszystko stracone - być może pojawi się tam wkrótce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy