Oppo oficjalnie pokazało przedni aparat smartfona ukryty pod wyświetlaczem

Zapomnijcie o notach i aparatach wysuwanych z obudowy. Oppo pokazało przyszłość rozwoju smartfonów, która zawita do urządzeń mobilnych chińskich producentów już w przyszłym roku. Zobaczcie w akcji pierwszy prototyp z takim wynalazkiem.

Niedawni mogliśmy zobaczyć ukrytą kamerkę pod wyświetlaczem w smartfonie od Xiaomi i właśnie Oppo. Wówczas wielu nie wierzyło, że taka technologia już istnieje i producenci testują takie urządzenia. Teraz stało się to faktem, a to za sprawą wielkiej prezentacji pierwszego prototypu takiego smarfona na World Mobile Congress 2019 w Szanghaju.

Na pierwszy rzut oka, całość wygląda zgrabnie i już jest gotowa do produkcji, ale Oppo zapowiada, że nie mamy co się spodziewać smartfonów z kamerami ukrytymi pod wyświetlaczami w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że będzie to hit 2020 roku. Ale to nie wszystko. Jakość zdjęć wykonywana tymi sensorami nie będzie tak rewelacyjna jak w przypadku tradycyjnych, czyli w formie notchów lub wysuwanych z obudowy.

Reklama

Problemem jest sama warstwa wyświetlacza, która blokuje światło docierające do sensora, więc nie tylko kolory zdjęć, ale również ich ostrość nie powalają jakością. Xiaomi i Oppo zapowiadają, że uczynią wszystko, by w kolejnych ich generacjach zbliżyć się z jakością do tych w obecnych na rynku smartfonów.

Źródło: GeekWeek.pl/Oppo / Fot. Oppo

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy